Nowy numer 08/2020 Archiwum

Moszczenica. Solidarność ludzka nie zna granic

18 215 zł i 5 dolarów to kwota, jaką zebrano na placu przed kościołem parafialnym w Moszczenicy k. Gorlic dla Antosi Kluk.

Kwestę w niedzielę 27 października przeprowadzili członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi z Moszczenicy.

Każdy datek wynagrodzony został paczką pysznych ciast i ciastek. Organizatorzy dzień wcześniej przygotowali 570 paczek. Kwesta przerosła najśmielsze oczekiwania moszczenickich krwiodawców. Darczyńcy złożyli ponad 18 tys. złotych wspierając leczenie małej Antosi.

W akcję włączyli się także najmłodsi.     W akcję włączyli się także najmłodsi.
Archiwum KHDK

Klub Honorowych Dawców Krwi w Moszczenicy działa od 2013 roku. Zrzesza 109 członków. Na początku niewiele osób brało udział w akcjach oddawania krwi. W ostatnich latach popularność akcji bardzo wzrosła. Średnio do oddania krwi zgłasza się blisko 150 osób.

Organizatorzy akcji.   Organizatorzy akcji.
Archiwum KHDK

Wyniki te przekładają się na liczne sukcesy. Współczynniki aktywności nadają krwiodawcom z Moszczenicy status najlepszych w województwie małopolskim, a nawet wicemistrzów Polski. Krwiodawcy cieszą się dużym zaufaniem społecznym. Poza ratowaniem życia ludzkiego, krzewią w swoich szeregach kulturę poprzez przywiązanie do ludowo-chrześcijańskich korzeni. Byli m.in. organizatorami grupy dożynkowej z pięknym wieńcem z kształcie kropli krwi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama