Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bobowa. Noce, pochody i bale

W diecezji coraz więcej odbywa się spotkań ze świętymi. Jako pierwsza była Bobowa.

W parafii Wszystkich Świętych III Noc Świętych odbyła się już 25 października. W wydarzeniu wzięli udział młodzi z dekanatu i spoza niego.

Św. Mikołaj z Bobowej.   Św. Mikołaj z Bobowej.
KSM Bobowa

Noc Świętych rozpoczęła się w kościele pw. św. Zofii. Stamtąd młodzi wyruszyli w pochodzie do kościoła parafialnego.

- Poprowadziła św. Zofia z córkami, patronka parafii, a z nią inni święci m.in. św. Łukasz, św. Florian, św. Andrzej Bobola, św. Jan Bosko, św. Michał Archanioł i św. Mikołaj. Podczas przemarszu do kościoła parafialnego na swej drodze mogliśmy zobaczyć przygotowane przez młodzież scenki, które ukazywały drogę do świętości zwykłych ludzi, wypełniających swoje codzienne obowiązki, ale także tych borykających się z różnymi problemami czy nałogami - mówi ks. Damian Płaza z Bobowej.

W kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych uwielbienie oraz koncert poprowadziła wspólnota Arka Przymierza z Nowego Sącza. Po nabożeństwie miejscowy KSM zaprosił młodych na agapę.

Obraz Wszystkich Świętych w Bobowej.   Obraz Wszystkich Świętych w Bobowej.
KSM Bobowa

Spotkania ze świętymi odbędą się także m.in. w Białej Niżnej, Dębicy, Dębicy-Latoszynie, Chorzelowie, Iwkowej, Pleśnej, Pustkowie Osiedlu, Szalowej, par. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie i Zbylitowskiej Górze. W Wojniczu Akcja Katolicka organizuje dla uczniów szkoły podstawowej konkurs „Mój ulubiony Święty”. Konkurs będzie połączony z Korowodem Świętych i krótką prezentacją sylwetki świętego w niedzielę 3 listopada w wojnickiej kolegiacie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama