Nowy numer 21/2020 Archiwum

Nowy Sącz. Ogród i cmentarz przejdź do galerii

W założeniu architektów cmentarz przy ul. Rejtana miał być ogrodem - miejscem modlitwy i refleksyjnych spacerów.

W piątkowe popołudnie, w uroczystość Wszystkich Świętych, na sądeckich cmentarzach odbyły się procesje połączone z modlitwą za zmarłych. - Uczestniczyli w  nich kapłani z sądeckich parafii, siostry zakonne oraz wierni, którzy nawiedzali groby swoich bliskich. Uroczystościom na cmentarzu miejskim przy ul. Rejtana przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. Jerzy Jurkiewicz, proboszcz parafii św. Małgorzaty - informuje ks. Paweł Urbaś.

Mało kto wie, że cmentarz przy ul. Rejtana powstał jednocześnie jako założenie ogrodowe. Sądecka nekropolia to miejsce pochówku zasłużonych sądeczan, ale i patriotycznej pamięci o bohaterach narodowych. Znajdują się tu m.in. pomniki i groby powstańców 1830 i 1863 roku, Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik legionistów, żołnierzy I i II wojny światowej, sybiraków, ofiar niemieckiego obozu w Oświęcimu, kapłanów, w tym proboszczów parafii św. Małgorzaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama