Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ciężkowice. Droga krzyża i światła przejdź do galerii

Biskup Leszek Leszkiewicz poświęcił 1 listopada odnowione stacje Drogi Krzyżowej przy sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego.

Stacje w formie kaplic znajdują się w murze okalającym ciężkowickie sanktuarium.

Zgodnie z wieloletnią tradycją przy stacjach odprawiane jest w każdy pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

- Przychodzi na nie bardzo wielu ludzi. Podczas modlitwy czytane są intencje składane przez czcicieli Pana Jezusa Miłosiernego na kartkach, są również intencje przesłane drogą elektroniczną - informuje ks. Mateusz Florek., wikariusz w Ciężkowicach.

W kazaniu bp Leszkiewicz podkreślił, że droga do świętości jest drogą Krzyża, którą wędruje się śladami Ukrzyżowanego. - Jednocześnie jest to droga światła, prowadząca do nieba. Wszyscy święci, którzy przeszli już swoją drogę krzyżową, chcą nam pomóc pokonać naszą - mówił w homilii biskup.

Tego samego dnia przy stacjach została odprawiona Droga Światła. Rozważania przygotowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające w parafii. - Droga Krzyża okazuje się Drogą Światła, które bije z miłosierdzia Jezusa Chrystusa - podkreślali młodzi ludzie w przygotowanych rozważaniach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama