Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • STUDIUM BIBLIJNE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • SYNOD
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
  • GN 32/2025
    GN 32/2025 Dokument:(9368241,Jak pięknie!)
  • GN 31/2025
    GN 31/2025 Dokument:(9358597,Ziemi całowanie)
  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
tarnow.gosc.pl → Informacje → Szalowa. Noc świętych

Szalowa. Noc świętych przejdź do galerii

Święci to ludzie zdobyci przez krzyż. To właśnie przypomnieli swym rówieśnikom młodzi z KSM w Szalowej.

 
Konferencję wygłosił ks. Maciej Kucharzyk. luzna24.pl

"Noc świętych" w Szalowej odbyła się po raz drugi. Zorganizował je miejscowy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Noc uwielbienia Boga przyciągnęła blisko 500 osób z dekanatu, ale też m.in.. z Nowego Sącza. Wydarzenie rozpoczęło się korowodem świętych, w którym pojawili się tacy ludzie nieba, jak św. Barbara, bł. Karolina, św. Jan Paweł II,  św. Jan Kanty  (szczególnie czczony w Szalowej), św. ojciec Pio oraz św. Jan Nepomucen. Każdy z nich pokazywał i mówił młodym, jak został zdobytym przez Chrystusa. Następnie konferencję o świętości wygłosił saletyn, ks. Maciej Kucharzyk, wprowadzając jednocześnie młodzież w Adorację Najświętszego Sakramentu i uwielbienie.

- Chcieliśmy w tym roku, aby nasi święci nauczyli nas, że człowiek zdobyty przez krzyż, to człowiek zafascynowany Chrystusem, nie wstydzący się Chrystusa i podążający zawsze w jego kierunku. To człowiek, który nie ulega namowom, pokusom, potrafi odmówić rówieśnikom. Taki człowiek szuka wokół siebie pięknych rzeczy, inspirujących i rozumie swoją wiarę. Chcemy przypomnieć i wzmocnić się, by młodzi nie mieli nigdy wrażenia, a czasem takie odnoszą, że młody, który wierzy w Boga jest gorszy od tych, którzy potrafią się odciąć od Jezusa czy Kościoła. Młodzi bywają przez swoich rówieśników wyśmiewani za swoją wiarę i postawę. Ważne jest zatem, by chcieli i potrafili tworzyć bądź znajdować wspólnoty i środowiska, w których będą się wspierać, np. grupy parafialne. Przede wszystkim zaś rozwijać swoje pasje i zdobywać świat dla Chrystusa inspirując przy tym innych - mówi ks. Tomasz Śpiewak, wikariusz z Szalowej.

Zdjęcia dzięki życzliwości portalu luzna24.pl.

« ‹ 1 › »
Noc Świętych w Szalowej

WIARA.PL DODANE 04.11.2019

Noc Świętych w Szalowej

​31 października w Szalowej po raz drugi odbyła się "Noc Świętych", modlitewne czuwanie młodych z dekanatu łużniańskiego i okolic.  
oceń artykuł Pobieranie..

Red.

|

GOSC.PL

publikacja 04.11.2019 09:30

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • NOC ŚWIĘTYCH
  • SZALOWA

Polecane w subskrypcji

  • Ikona jasnogórska znów odwiedzi każdą parafię w Polsce. O trzeciej peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Ikona jasnogórska znów odwiedzi każdą parafię w Polsce. O trzeciej peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej
  • „To on mnie znalazł”. Rozmowa z reżyserem „Triumfu serca”,  filmu o św. Maksymilianie
    • Rozmowa
    • Tomasz Gołąb
    „To on mnie znalazł”. Rozmowa z reżyserem „Triumfu serca”, filmu o św. Maksymilianie
  • Prowincjał dominikanów: Nasza jedność jest zbudowana oddolnie, bo każdy ma wolność wypowiedzenia tego, co myśli
    • Rozmowa
    • Magdalena Dobrzyniak
    Prowincjał dominikanów: Nasza jedność jest zbudowana oddolnie, bo każdy ma wolność wypowiedzenia tego, co myśli
  • Święte Naczynie Próśb Naszych. O najstarszym wizerunku Matki Bożej
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Święte Naczynie Próśb Naszych. O najstarszym wizerunku Matki Bożej
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X