Nowy numer 08/2020 Archiwum

Jan Paweł II ma rycerzy

Są w najmłodszej sądeckiej parafii. Ich mieczem jest Różaniec, a tarczą – pektorał.

Podczas Mszy św. pod przewodnictwem ks. infułata Adama Kokoszki w parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Sączu 27 października powołano Chorągiew Rycerzy św. Jana Pawła II. To najmłodszy zakon rycerski na świecie, który powstał w roku beatyfikacji papieża Polaka, i pierwszy taki w diecezji tarnowskiej.

Na Mszy św. zgromadzili się rycerze św. Jana Pawła II z Warszawy, Pruszkowa, Milanówka i Krakowa. – Oczy całego zakonu zwrócone są na was. Jesteście z ziemi, która uchodzi za świętą. Liczymy na waszą komandorię – mówił do sądeckich rycerzy generał zakonu br. Krzysztof Wąsowski. – Jesteście darem Jana Pawła II dla naszej ojczyzny na te czasy. Miejcie zatem pokorną świadomość swojej zaszczytnej misji w Polsce, w Kościele i w świecie, miejcie odwagę tę misję godnie wypełniać. Bądźcie wolni od pokusy tak modnej dzisiaj poprawności. Pamiętajcie – rycerzy Jana Pawła II obowiązuje tylko jedyna poprawność – ewangeliczna. Tego się trzymajcie, licząc na niezawodne wsparcie swojego patrona w kroczeniu rycerską drogą do Chrystusa – wskazywał ks. infułat Adam Kokoszka. Sądeccy rycerze będą się spotykać w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Wspólnota jest otwarta na nowych członków i zaprasza wszystkich dorosłych mężczyzn, którzy w duchu nauczania świętego papieża Polaka chcą wzrastać, uświęcać się i służyć innym. Ich mieczem jest Różaniec, a tarczą – pektorał. Rycerski płaszcz mogą przywdziać na siebie tylko wtedy, kiedy są w stanie łaski uświęcającej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama