Nowy numer 46/2019 Archiwum

W piątki pielgrzymował pieszo do Tuchowa

To był biskup na wskroś maryjny. Uważał, że Matka Boża jest lekiem i uzdrowieniem. W Niej widział znak ocalenia, a ludzi, którzy znajdują się pod Jej wpływem, nazywał szczęśliwymi.

O tym, jak Maryja była ważna w posłudze pasterskiej abp. Jerzego Ablewicza, świadczy chociażby wspomnienie Jana Pawła II z książki „Wstańcie, chodźmy!”. „Księża w diecezji mojego przyjaciela – arcybiskupa Ablewicza, wiedzieli, że w piątki nie przyjmuje” – pisał papież Polak. – „Tego dnia pielgrzymował pieszo 14 kilometrów do Tuchowa, do Sanktuarium Maryjnego w diecezji. Po drodze przygotowywał niedzielne kazanie”. Ksiądz infułat Władysław Kostrzewa, który przez 15 lat był jego kapelanem i towarzyszem w tej drodze, wspomina, że arcybiskup wychodził rano, bez śniadania, zabierając ze sobą co najwyżej kilka kostek cukru. Na miejscu się spowiadał, celebrował Mszę św. wspólnie z ojcami redemptorystami i następnego dnia pełny nowych sił wracał do Tarnowa.

Dostępne jest 18% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama