Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wolność mamy we krwi

W ciągu najbliższych kilku dni odbędą się w wielu miejscach diecezji obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości.

Przygotowaliśmy wybór wydarzeń kościelnych, edukacyjnych, kulturalnych. Zachęcamy, by samemu poszukać i zdecydować się na udział w lokalnych obchodach.

Brzesko-Słotwina. 11. Listopada, w Święto Niepodległości, miejscowa parafia jest stacją organizowanej przez Akcję Katolicką w diecezji peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II. Rozpocznie się o godz. 18 Mszą świętą. Potem cząstka Różańca Świętego, Koronka do Miłosierdzia Bożego, odczytywanie próśb i podziękowań. Całość zakończy Apel wieczorny ok. godz. 21.

Uście Gorlickie. 8. listopada 12. Drużyna Starszoharcerska "Źródło" z Uścia Gorlickiego zaprasza na uroczystą wieczornicę patriotyczną dla uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie śpiewanie patriotycznych pieśni z okolicznościowych śpiewników. Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 18 w Zespole Szkół w Uściu Gorlickim.

Brzesko, św. Jakuba. 8. listopada pedagodzy i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku zapraszają bardzo serdecznie wszystkich na program patriotyczno-religijny "Wypominki Narodowe". Program rozpocznie się w kościele św. Jakuba po Mszy św. wieczornej o godz. 18.40.

Siedlec (parafia Chełm). W niedzielę 10. listopada o godz. 15.30 w Wiejskim Domu Ludowym w Siedlcu odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Chóru Adoramus i Zespołu Pieśni i Tańca Siedlecanie.

Cikowice. 10. listopada o godz. 16 w Wiejskim Domu Kultury w Cikowicach dzieci, młodzież i grupa apostolska z miejscowej parafii zapraszają na spektakl patriotyczny "Róża Polska".

Dębno. 10. listopada o godz. 17 w kościele parafialnym zostanie zaprezentowana Suita Patriotyczna "Był taki wrzesień" upamiętniająca 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Utwór wykona Młodzieżowa Orkiestry Crushed Sounds Big Band z Porąbki Uszewskiej pod batutą Dariusza Swoszowskiego.

Grybów. 11. Listopada obchody miejskie i gminne rozpoczną się w bazylice o godz. 9:30 Mszą św. w intencji ojczyzny. Po niej spotkanie przy pomniku w Parku Miejskim. Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Grybowie zaprasza też na godz. 12 na III Półmaraton Grybowski oraz na godz. 13 na IV Bieg Niepodległościowy "Z rodziną po medal".

Koszyce Wielkie. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza wszystkich parafian na Wieczornicę Patriotyczną z okazji Święta Niepodległości, która odbędzie się w kościele 8 listopada po Mszy św. wieczornej.

Targowisko (parafia Łężkowice). Szkoła Podstawowa w Targowisku zaprasza na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które rozpoczną się w kaplicy w Targowisku Mszą św. o godz. 11. Po niej zaplanowano apel poległych od Pomnikiem Niepodległości, a potem akademię w budynku szkoły i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Limanowa. 10. listopada o godz. 13 w kaplicy cmentarnej na Jabłońcu zostanie odprawiona Msza św. w intencji ojczyzny. Po Mszy św. wieczornej w bazylice, w kaplicy Świętych i Błogosławionych rozpocznie się całonocna adoracja przed Świętem Niepodległości

Limanowa. 11. listopada w bazylice o godz. 21 odbędzie się Apel Jasnogórski, a po nim koncert pieśni patriotycznych i maryjnych pt. "W hołdzie Ojczyźnie i Maryi – Pani Limanowskiej" w wykonaniu m.in. Olgi Bończyk.

Luszowice. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Luszowicach zaprasza na patriotyczne śpiewanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11. listopada o godz. 17 w szkole.

Tarnów, par. Dobrego Pasterza. "Wolność mamy we krwi" - pod takim hasłem odbędą się obchody Święta Niepodległości 8, 10 i 11 listopada. 8 listopada (piątek) o godz. 19 w kościele dolnym: prelekcja: 16 Pułk Piechoty Ziemi Tarnowskiej, wystawa broni z różnych okresów walk o niepodległość, pokaz przedwojennej musztry w oparciu o szablę i karabin, śpiew pieśni patriotycznych. 10 listopada (niedziela) o godz. 19.15 (kościół górny) Wieczornica Niepodległościowa – Koncert Pieśni Patriotycznych. 11. listopada o godz. 10 Msza św. w intencji ojczyzny, przemarsz do "Alei Dębów Katyńskich", modlitwa za poległych w walce o niepodległość, złożenie wiązanek i zniczy.

Tarnów, par. Miłosierdzia Bożego. W niedzielę, 17. listopada, po Mszy św. o godz. 12 dzieci i młodzież zrzeszona w grupach parafialnych, serdecznie zaprasza wszystkich parafian na spektakl teatralny pt. "PISK BIAŁEGO ORŁA".

Wojnicz. Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zapraszają wszystkich, a szczególnie młodzież, na wieczornicę patriotyczną pt. "Ku wolności wyswobodził nas Chrystus", która odbędzie się 10. listopada o godz. 19 w kościele parafialnym.

Zalasowa. 10. listopada w kościele o godz. 14 Msza św. w intencji ojczyzny. Przed Mszą św., dzieci ze szkoły wykonają kilka pieśni patriotycznych. Po zakończeniu Mszy św. na cmentarzu parafialnym nastąpi uroczyste poświęcenie Zalasowskiego Miejsca Pamięci, które poświęcone jest pamięci tych zalasowian, którzy stracili życie walcząc o wolną Polskę m. in. w czasie I i II wojny światowej. Po poświęceniu na Placu Maryjnym wspólne, radosne świętowanie połączone ze śpiewem pieśni patriotycznych i degustacją wojskowej grochówki.

Łącko. 10. listopada o godz. 15.30 w kościele odbędzie się Koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego PUELLAE ORANTES z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Nowy Sącz, par. św. Rocha. Z racji Święta Niepodległości 10. listopada nastąpi wprowadzenie do kościoła relikwii św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, a o godz. 18 w sali teatralnej odbędzie się wieczór poetycko-muzyczny pt. "Są takie święte, jasne dni" w wykonaniu Chóru Św. Rocha oraz dorosłych, dzieci i młodzieży. W programie m.in. poezja młodzieńcza Karola Wojtyły oraz utwory muzyczne Stanisława Moniuszki.

Porąbka Uszewska. W sobotę 9. listopada o godz. 17.00 Msza św. w intencji ojczyzny a następnie Koncert Patriotyczny ”Był taki wrzesień” w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Crushed Sounds Big Band pod batutą Pana Dariusza Swoszowskiego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama