Nowy numer 07/2020 Archiwum

Łęg Tarnowski. KSM z sercem

Młodzi z parafialnego oddziału stowarzyszenia włączą się w ogólnopolską akcję pomocy Polakom na Wschodzie.

Już 11 listopada rusza druga edycja charytatywnej akcji KSM „Polak z sercem”. Włączą się w nią młodzi z parafialnego oddziału tego stowarzyszenia w Łęgu Tarnowskim.

- Poruszeni trudną sytuacją rodaków na Wschodzie KSM naszej parafii zaprasza wszystkich parafian do włączenia się w akcję „Polak z sercem”. Od 10 do 24 listopada 2019 roku zostanie przeprowadzona zbiórka żywności długoterminowej, środków chemicznych oraz artykułów szkolnych i biurowych, aby wyposażyć świetlice dla dzieci i młodych na Kresach oraz wspomóc w walce z głodem - mówią młodzi.

Listę produktów znajdziecie na stronie akcji „Polak z sercem”.

Artykuły można składać w koszach pod wieżą w kościele parafialnym w Łęgu Tarnowskim od 10 do 24 listopada. Równolegle odbywać się będzie zbiórka funduszy do puszek na ten cel. Zbiórka odbędzie się po każdej Mszy Świętej w niedzielę 10 listopada, a także 11 i 17 listopada.

Łęg Tarnowski. KSM z sercem  

W ubiegłoroczną zbiórkę żywności i produktów chemicznych włączyło się 584 wolontariuszy z 16 diecezji. - Zgromadzono ponad 11 ton produktów, które zostały przekazane potrzebującym mieszkającym w obwodach grodzieńskim i lwowskim. Ponadto dary trafiły również m.in.: do Domu Polskiego w Barze, schroniska dla bezdomnych mężczyzn prowadzonego przez braci albertynów we Lwowie i Ośrodka Duszpasterstwa Archidiecezji Lwowskiej w Brzuchowicach - mówi ks. Andrzej Lubowicki, Generalny Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama