Nowy numer 21/2020 Archiwum

Polskie zadanie przejdź do galerii

W tarnowskiej parafii pw. Dobrego Pasterza odbyła się 8 listopada wieczornica historyczna z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Obchody w parafii zaplanowano na trzy dni. 8 listopada w dolnym kościele odbyła się prelekcja o 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej, zasłużonym w walkach o wolną Polskę. Przy ulicy nazwanej imieniem pułku znajduje się kościół parafialny pw. Dobrego Pasterza. Prelekcję wygłosił Paweł Makotyn z Grupy Rekonstrukcyjnej 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej. Towarzyszyli mu członkowie grupy. Przed i po prelekcji można było oglądać broń z czasów walk o niepodległość, którą pokazał kolekcjoner z Dębicy Adam Cypcarz.

– Chcemy godnie świętować, cieszyć się z kolejnej rocznicy niepodległości, z tego, że żyjemy dziś w wolnym kraju, ale też uświadamiać sobie, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze, ale zadana i możemy nad nią pracować przez formację sumień – mówi ks. ppor. Albert Adamczyk, organizator obchodów w parafii.

 W ramach parafialnych obchodów zaplanowano jeszcze: 10 listopada (niedziela) o godz. 19.15 (kościół górny) Wieczornicę Niepodległościową – Koncert Pieśni Patriotycznych; 11. listopada o godz. 10 Mszę św. w intencji ojczyzny, przemarsz do Alei Dębów Katyńskich, modlitwę za poległych w walce o niepodległość, złożenie wiązanek i zniczy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama