Nowy numer 07/2020 Archiwum

Szczepanów. Otwarci na Polskę przejdź do galerii

Młodzież z grupy apostolskiej Effatha przygotowała misterium o odzyskaniu niepodległości.

Misterium zostało przedstawione 11 listopada w sanktuarium patrona Polski św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Młodzi, pod kierunkiem ks. Adriana Pazdyka, zabrali widzów w duchową podróż. - Wierszem, piosenką, dźwiękiem i obrazem, światłem i grą aktorską przypomnieliśmy drogę do wolności, jaką przebyła nasza ojczyzna poprzez bohaterstwo dorosłych, młodych i dzieci, mężczyzn i kobiet. Jako młode pokolenie żyjemy w czasie pokoju i historię znamy jedynie ze szkoły, mediów, z przekazu rodziców. Mimo to, czujemy się związani z naszą przeszłością, jesteśmy z niej dumni i chcemy pokazać, że wartości, za które oddawali życie nasi rodacy, są dla nas ważne - mówią Ola i Kacper z grupy Effatha.

Grupa Effatha gromadzi na cotygodniowych spotkaniach około 30 osób. - Nazwa naszej grupy jest wezwaniem do otwartości, na Boga, na drugiego człowieka. Otwartości uczyliśmy się m.in. podczas naszych wyjazdów integracyjnych, podczas których pracowaliśmy w grupach pod kierunkiem animatorów. To był wspaniały czas, który zaowocował wzajemnym poznaniem i przyjaźniami. Nazwa naszej grupy mówi również, że jesteśmy w drodze, że coraz bardziej otwieramy się na Boga, coraz mocniej chcemy być blisko Niego - mówi Ola. Młodzi zapraszają swoich rówieśników na spotkania. - Odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczornej, w sezonie letnim około 19, w zimowym - o 18 - dodaje Kacper.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama