Nowy numer 2/2021 Archiwum

Czchów. Gdzie dwoje lub troje przejdź do galerii

Małżonkowie, rodzice i dzieci uczyli się modlić w domu rekolekcyjnym Efez.

Od 8 do 11 listopada trwały w domu rekolekcyjnym „Efez” w Czchowie rekolekcje tematyczne Domowego Kościoła „Modlitwa osobista, małżeńska i rodzinna”.

Rekolekcje prowadził ks. Wojciech Karpiel, moderator diecezjalny Domowego Kościoła, a za organizację byli odpowiedzialni Agnieszka i Franciszek Małkowie. Diakonię wychowawczą pełnili Anna i Zbigniew Szymankowie z córką Wiktorią, a także Irena i Józef Bąba oraz Jerzy Ropek z synem Filipem. Za diakonię muzyczną odpowiedzialny był Andrzej Gicala. W rekolekcjach wzięło udział 13 małżeństw, w tym 11 z diecezji tarnowskiej, jedno z diecezji krakowskiej i jedno z diecezji lubelskiej. Dzieci było 15.

- W każdym z trzech dni rekolekcji rozważna była inna forma modlitwy: modlitwa osobista, małżeńska i rodzinna. Na przykład w pierwszym dniu ks. Wojciech podzielił się z uczestnikami swoim niedawnym odkryciem dotyczącym modlitwy osobistej. Zwykle czytając i rozważając słowo Boże pytamy Pana Boga: „Co Ty, Panie, mówisz do mnie przez te słowa, co chcesz abym zrobił, czego ode mnie oczekujesz?”. Ks. Wojciech odkrył, że to Bóg najpierw czyni coś dla mnie, to On najpierw daje mi dary, obdarza łaskami, to On najpierw jest dla mnie Zbawicielem. Zatem czytając słowo Boże powinniśmy sobie najpierw zadać pytanie - „Co Bóg czyni dla mnie? Jakim jest dla mnie Bóg?”. Dopiero potem zapytajmy, co Bóg chce abym uczynił? – mówią Agnieszka i Franciszek Małkowie.

Podczas rekolekcji uczestnicy nie tylko słuchali konferencji, ale także „ćwiczyli” daną formę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Pierwszego dnia rekolekcji sami, drugiego ze współmałżonkiem, a w trzecim dniu modlili się z rodziną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama