Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nowy Sącz. Prestiżowy sukces na jubileusz

Sądecki chór bazyliki Przemienienia Pańskiego "Veraicon" świętuje swoje 10-lecie. Zaprasza na koncert 16 listopada.

Sądecki chór bazyliki Przemienienia Pańskiego "Veraicon" zdobył I miejsce na odbywającym się 8 i 9 listopada w Rybniku XV Międzynarodowym Festiwalu Rybnicka Jesień Chóralna im. Henryka Mikołaja Góreckiego.

W tym prestiżowym konkursie wzięły udział, po wcześniejszej kwalifikacji, 22 chóry z całej Polski. Jury w składzie: prof. Milan Kolena - Uniwersytet Sztuk Performatywnych w Bratysławie (przewodniczący), prof. Joanna Glenc - Instytut Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz prof. Benedykt Błoński – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, przyznało sądeckiemu chórowi pierwsze miejsce w kategorii chórów mieszanych.

Nowy Sącz. Prestiżowy sukces na jubileusz   Pierwsze miejsce wyśpiewane na międzynarodowym festiwalu w Rybniku. arch. chóru

Sądeczanie brawurowo wykonali utwory: Viderunt omnes fines terrae Mikołaja Zieleńskiego, Alleluia Ralpha Manuela, Ave Maria Dawida Kusza oraz utwór Te Deum.

Należy dodać, że oprócz głównej kategorii chórzyści wzięli udział także w konkursie chórów kameralnych, gdzie za swój występ  zdobyli srebrny dyplom. Tutaj 24 osobowa, kameralna reprezentacja sądeckiego chóru  wykonała utwory: Zdrowaś bądź Maryja Henryka Mikołaja Góreckiego, Laetare, Ierusalem Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Tantum ergo Maurice Durufle, Laudate Dominum Michela Corboza.

Nowy Sącz. Prestiżowy sukces na jubileusz   Chór powstał 10 lat temu. Jego założycielem i dyrygentem jest Izabela Biskupska. arch. chóru

Chór sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu działa już od 10 lat. Jego założycielem i dyrygentem jest Izabela Biskupska. Chór zrzesza pasjonatów śpiewu z Nowego Sącza i okolicy, a swym śpiewem włącza się liturgię Mszy św. sprawowanej w sanktuarium i w innych kościołach Sądecczyzny i całej Polski.

Okazją do wspomnienia minionych 10 lat ciężkiej pracy i wielu sukcesów stanie się koncert jubileuszowy "Veraicon i Przyjaciele". Podczas niego usłyszeć będzie można jubilatów, a także chóru mieszanego CANTICUM IUBILAEUM działającego przy bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. W koncercie wystąpią również soliści: Jolanta Kowalska-Pawlikowska – sopran, Marcin Wasilewski-Kruk – baryton.

Początek koncertu w sobotę 16 listopada o 19.15 w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama