Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tarnów. Dwa tygodnie z Cecylią

Muzyka organowa i śpiew chóralny zabrzmią w tarnowskich kościołach, a najlepsi uczniowie studium organistowskich zmierzą się w ogólnopolskim konkursie.

Od 16 listopada do 1 grudnia potrwają w Tarnowie Dni Cecyliańskie związane ze wspomnieniem patronki muzyki kościelnej.

Organizatorzy zapraszają na audycje organowe i koncerty, które odbędą się w Diecezjalnym Studium Organistowskim, katedrze, kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Dobrego Pasterza w Tarnowie.

Uczniowie szkół muzycznych będą mogli wziąć udział w warsztatach organowych pod kierunkiem dr. hab. Michała Markuszewskiego z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Diecezjalne Studium Organistowskie Tarnów - J. S. Bach III Sonata d-moll BWV 527
Diecezjalne Studium Organistowskie Tarnów

19 listopada odbędzie się IX Ogólnopolski Konkurs Organowy dla uczniów studium organistowskich. O godz. 18 w katedrze zostanie odprawiona Msza św., po której chór Pueri Cantores Tarnovienses wystąpi z koncertem, a po nim zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Diecezjalne Studium Organistowskie Tarnów
Diecezjalne Studium Organistowskie Tarnów

Główna uroczystość cecyliańska odbędzie się 22 listopada. O godz. 18 ks. prof. Stanisław Garnczarski będzie przewodniczył Mszy św. w tarnowskiej katedrze. A o godz. 19 Marek Kudlicki z Wiednia zagra recital organowy w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie. 30 listopada o godz. 13 w auli Studium Organistowskiego w Tarnowie odbędzie się konferencja naukowa „Organa Galiciana”. Szczegóły na plakacie:

Tarnów. Dwa tygodnie z Cecylią

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama