Nowy numer 22/2020 Archiwum

Tam smutni znajdą pocieszenie

W Tarnowie rozpoczynają się cykliczne, comiesięczne Msze św. w intencji rodziców po stracie dziecka.

Msze św. w intencji rodziców, którzy stracili dziecko, odprawiane będą w każdy czwarty piątek miesiąca w tarnowskiej katedrze, która jest zarazem sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.

- Ludzie klękają przed Pietą, szukając pociechy u Matki Bożej w różnych sprawach, powierzając Jej swój ból czy troski. Kiedy Maryi, która w ramionach trzyma martwe ciało swego Syna, zranienia powierza ktoś, kto doświadczył straty dziecka, wymiar tego jest szczególny, prowadzi do duchowego uzdrowienia - zauważa ks. Adam Nita, kustosz sanktuarium.

Na Eucharystię parafia zaprasza rodziców, którzy doświadczyli straty, ale i tych, którzy w ich intencji pragną się modlić. Najbliższa Msza sprawowana będzie 22 listopada o godz. 18.

Komitet Budowy Miejsca Pamięci Dziecka Utraconego SPES w Tarnowie rozpoczął także dyżury psychologów dla rodziców po stracie dziecka. Osoby chcące skorzystać z indywidualnej terapii proszone są o kontakt przez messengera lub stronę www.dzieciutraconetarnow.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama