Nowy numer 07/2020 Archiwum

Grube ryby z Brzeska przejdź do galerii

Istniejąca od pięciu lat Grupa Teatralna 25+ wystawiła kolejną sztukę Michała Bałuckiego.

W niedzielę 17 listopada odbyło się premierowe przedstawienie „Grubych ryb” Michała Bałuckiego w wykonaniu aktorów Grupy Teatralnej 25+ działającej przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

Pierwsze oficjalne spotkanie Grupy odbyło się 1 października 2014 roku. Od tamtej pory zespół przygotował 6 premier, które zagrał 40 razy. Na scenie sali teatralnej można było zobaczyć „Przed sklepem jubilera” Karola Wojtyły, „Dom otwarty” Michała Bałuckiego, „Świniopas” oraz „Polowanie na męża” na motywach sztuki Michała Bałuckiego.

Aż 22 razy grupa przedstawiła misterium „Tajemnica Eucharystii”, we współpracy z chórem Gaudium. Misterium zobaczyli widzowie w Brzesku, Rzeszowie, Jurowcach k. Sanoka, Gnojniku, Jadownikach, Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Nowym Sączu, Wielogłowach, Gosprzydowej i Szczepanowie. Pięć lat istnienia to również ponad 200 spotkań modlitewno-formacyjnych, w których uczestniczyli członkowie zespołu i parafianie.

"Grube ryby" będzie można zobaczyć jeszcze raz w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku 1 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama