Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nagrodzono połowę uczestników. Byli świetni

19 listopada w ramach IX Tarnowskich Dni Cecyliańskich odbył się Ogólnopolski Konkurs Organowy dla uczniów Diecezjalnych Studiów Organistowskich.

Do konkursu zgłosiło się 14 uczestników z czterech ośrodków - z Gniezna, Katowic, Opola i Tarnowa.

Jak ocenia ks. Grzegorz Piekarz, dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego i dyrektor Wydziału Muzyki Kościelnej tarnowskiej kurii, poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, a dodatkowo cieszy go fakt, że po raz kolejny I miejsce pozostało w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie.

Jury w składzie: dr hab. Michał Markuszewski - Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie - przewodniczący, mgr Gabriela Czurlok - DIMK Opole, mgr Sławomir Barszcz - DSO Tarnów i Mateusz Krupa - DSO Katowice, przyznało bowiem ex aequo pierwsze miejsce Piotrowi Kołodziejowi i Grzegorzowi Wijasowi, uczniom DSO w Tarnowie. Drugie miejsce powędrowało do Opola do Katarzyny Mateji, a trzecie przyznano s. Katarzynie Orłowskiej, także z DSO z Tarnowa.

Ponadto jury wyróżniło 3 osoby: Christinę Świtałę z Opola oraz Aleksandrę Łabno i Annę Rąpałę z tarnowskiego studium.

Wręczenie nagród odbyło się w tarnowskiej katedrze. Tam także krótki koncert dał Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses oraz Sławomir Barszcz, organista katedralny.

Posłuchasz i zobaczysz, jak było, na filmach i zdjęciach Portalu Diecezji Tarnowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama