Nowy numer 08/2020 Archiwum

Usta dla Boga przejdź do galerii

W bazylice św. Małgorzaty 46 chłopców z 7 parafii dekanatu Nowy Sącz - Centrum zostało włączonych do grona lektorów.

Uroczysty obrzęd błogosławieństwa nowych lektorów odbył się 23 listopada podczas Mszy św. koncelebrowanej przez księży z dekanatu, pod przewodnictwem ks. prał. Jerzego Jurkiewicza, dziekana dekanatu.

W homilii ks. Jurkiewicz podkreślił, że lektor pełni szczególną rolę w zgromadzeniu liturgicznym. – Będziecie użyczać swoich ust Bogu, a wobec ludzie staniecie się apostołami słowa Bożego. Bycie lektorem będzie też od was wymagało pięknego mówienia. W ustach, które wypowiadają słowo Boże nie może pojawiać się słowo wulgarne, skażone, brudne – mówił kaznodzieja.

Nowi lektorzy przygotowywali się do posługi przez wykłady, warsztaty i ćwiczenia w ramach dekanalnej szkoły lektora. - Przez sześć kolejnych sobót uczestniczyli w zajęciach z liturgii, pogłębiali znajomość Pisma Świętego, poznawali zasady poprawnego czytania i ćwiczyli właściwą wymowę - mówi ks. Łukasz Bochenek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama