GN 29/2021 Archiwum

Podegrodzie. Święt(n)y pomysł przejdź do galerii

Młodzi z dekanatu Stary Sącz i spoza niego wzięli udział w dekanalnym spotkaniu w rodzinnej miejscowości św. Stanisława Papczyńskiego.

W sobotę 23 listopada w Podegrodziu odbyło się ponaddekanalne spotkanie młodych pod hasłem „Święt(n)y pomysł”. Gospodarzami spotkania byli młodzi z parafialnego oddziału KSM w Podegrodziu.

- Hasło spotkania ma dwa znaczenia. Jesteśmy młodzi i szukamy własnego pomysłu na życie. Ważne, by był to pomysł świetny, najlepszy, czyli taki, który pomoże nam być dobrymi ludźmi dla innych i dojść do świętości - mówi Konrad, prezes parafialnego oddziału KSM.

Obecnie w KSM w rodzinnej miejscowości św. Stanisława Papczyńskiego należy ok. 30 osób. - Mamy formację biblijną, modlitewną, mamy też czas dla siebie, żeby budować dobre relacje z rówieśnikami. Przyszedłem do KSM właśnie dlatego, że są w stowarzyszeniu fajni ludzie, z którymi chce się być, a razem z nimi z Bogiem i w Kościele - dodaje prezes.

W pierwszej części spotkania młodzi uczestniczyli we Mszy św. w kościele parafialnym. Eucharystii przewodniczył ks. prał. Józef Wałaszek. - Młodzi żyją dzisiaj w bardzo trudnych czasach. Mnogość ofert, propozycji, obrazów, informacji, które ich otaczają, mogą nieraz przyprawić o fizyczny ból szyi i karku, kiedy trzeba tak szybko obracać głową, by nadążyć za wszystkim, co oferuje świat. Obecność młodych w kościele na Mszy św. daje nadzieję, że będą oni w tym szumie potrafili usłyszeć głos Boga, znaleźć czas na skupienie, modlitwę, na poszukiwanie prawdziwego sensu i najważniejszych wartości - mówi ks. Wałaszek.

Druga część spotkania odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury.   Druga część spotkania odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Ks. Maciej Stabrawa, opiekun młodych z Podegrodzia, podkreślał w homilii, że pomysł na życie, jaki ma młody człowiek, musi się spotkać z projektem, jaki Bóg ma wobec każdego człowieka. - Dla Boga każdy z was jest kimś wyjątkowym, wybranym, niepowtarzalnym, dla kogo chce On pełni szczęścia. Jest ono możliwe pod warunkiem harmonii własnego pomysłu na życie z projektem Boga - mówił kapłan. Wówczas jest to naprawdę święt(n)y pomysł.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama