Nowy numer 39/2020 Archiwum

Szczepanów. Słudzy Króla przejdź do galerii

Bp Stanisław Salaterski przekazał w imieniu bp. Andrzeja Jeża medale Dei Regno Servire czterem osobom zasłużonym dla dwóch parafii dekanatu szczepanowskiego.

Kościelny Stanisław Prokop i organista Wojciech Oleksyk z parafii św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie otrzymali medal Dei Regno Servire.

Odznaczenie w imieniu bp. Andrzeja Jeża wręczył zasłużonym dla sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie bp Stanisław Salaterski podczas Mszy św. 24 listopada. Obaj wyróżnieni służą miejscowej wspólnocie parafialnej i przybywającym do niej pielgrzymom. Pan Stanisław jest kościelnym od 20 lat, a pan Wojciech organistą od 18 lat. Warto dodać, że W. Oleksyk prowadzi chór sanktuaryjny, jest również współtwórcą wielu koncertów w szczepanowskiej bazylice we współpracy z orkiestrą dętą z Okulic.

Wyróżnienie Biskupa Tarnowskiego za służbę Królestwu Bożemu otrzymali także Maria i Ignacy Lisowie z par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Buczu. Państwo Lisowie są zasłużonymi dla tamtejszej wspólnoty mieszkańcami i darczyńcami.

Bp Stanisław Salaterski dziękując wyróżnionym zachęcał wszystkich do aktywnego włączania się w życie parafii poprzez angażowanie się w ruchy i stowarzyszenia katolickie i podejmowanie działań apostolskich od modlitwy począwszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama