Nowy numer 15/2020 Archiwum

Szczepanów. Słudzy Króla przejdź do galerii

Bp Stanisław Salaterski przekazał w imieniu bp. Andrzeja Jeża medale Dei Regno Servire czterem osobom zasłużonym dla dwóch parafii dekanatu szczepanowskiego.

Kościelny Stanisław Prokop i organista Wojciech Oleksyk z parafii św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie otrzymali medal Dei Regno Servire.

Odznaczenie w imieniu bp. Andrzeja Jeża wręczył zasłużonym dla sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie bp Stanisław Salaterski podczas Mszy św. 24 listopada. Obaj wyróżnieni służą miejscowej wspólnocie parafialnej i przybywającym do niej pielgrzymom. Pan Stanisław jest kościelnym od 20 lat, a pan Wojciech organistą od 18 lat. Warto dodać, że W. Oleksyk prowadzi chór sanktuaryjny, jest również współtwórcą wielu koncertów w szczepanowskiej bazylice we współpracy z orkiestrą dętą z Okulic.

Wyróżnienie Biskupa Tarnowskiego za służbę Królestwu Bożemu otrzymali także Maria i Ignacy Lisowie z par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Buczu. Państwo Lisowie są zasłużonymi dla tamtejszej wspólnoty mieszkańcami i darczyńcami.

Bp Stanisław Salaterski dziękując wyróżnionym zachęcał wszystkich do aktywnego włączania się w życie parafii poprzez angażowanie się w ruchy i stowarzyszenia katolickie i podejmowanie działań apostolskich od modlitwy począwszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama