Nowy numer 04/2020 Archiwum

Znak przynależności

W tarnowskim seminarium duchownym 23 listopada 11 alumnów III roku przyjęło strój duchowny.

Uroczystości przewodniczył bp Andrzej Jeż. – Drodzy bracia, pamiętajcie, że świat potrzebuje widzieć was w sutannie, ale wy również potrzebujecie sutanny, by umacniać swoją tożsamość, by coraz bardziej identyfikować się z Jezusem – mówił w homilii.

Prezesem III roku jest Stanisław Michałczak z Tylmanowej. – Przyjęcie sutanny to dla nas milowy krok w przygotowaniu do kapłaństwa. To powiedzenie Bogu kolejny raz „tak”. Sutanna to jest radość, ale i zobowiązanie – mówi. Po wstąpieniu do seminarium obłóczyny są pierwszym tak ważnym momentem weryfikacji. – Od tej chwili, nosząc sutannę, jesteśmy reprezentantami Kościoła. Sutanna ma swoją wagę – przyznaje kleryk Marcin Natonek z roku IV. Zdaniem rektora WSD ks. dr. Jacka Soprycha sutanna to znak, który potrzebny jest w przestrzeni publicznej. – To jest wyznanie wiary, to jest jednoznaczne świadectwo przynależności. Sadzę, że ludzie potrzebują dziś tego znaku – mówi rektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama