Nowy numer 15/2020 Archiwum

Droga, która zmienia

Plenerowym nabożeństwem uczczono bł. Karolinę w 105. rocznicę jej męczeńskiej śmierci.

Ponad 3 tysiące osób 18 listopada wzięło udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny w jej rodzinnej miejscowości Wał-Ruda. Rozważania przygotował franciszkanin o. Łukasz Gora z Krakowa.

– Najważniejszym motywem zamyśleń przy poszczególnych stacjach jest męka Jezusa, który daje nam odkupienie. Tą drogą poszła kiedyś Karolina. A dzisiaj na szlak męki Jezusa i męczeństwa błogosławionej wchodzimy po to, by zmieniać nasze myślenie, czyli nawracać się. Błogosławiona Karolina może nam w tym procesie pomóc, idąc z nami i modląc się za nas – mówi o. Łukasz, który podkreśla, że jako młodzieniec należał do KSM, którego patronką jest bł. Karolina. Wspomina również, że podobnie jak dom błogosławionej również jego dom jest małym Kościołem, w którym często mówi się o Bogu, nie brakuje w nim czasu na modlitwę, a niedzielna Eucharystia nie jest tylko obowiązkiem. Pani Elżbieta przyjechała na Drogę Krzyżową trzeci raz. Razem z nią w nabożeństwie bierze udział jej siostra Karolina. – Jesteśmy z rodziną w Wał-Rudzie częściej, zwłaszcza w niedzielę, ale od trzech lat staramy się być na tym nabożeństwie 18 listopada. Ta droga zmienia człowieka, wycisza, wzmacnia. Zawsze też idzie się z jakąś szczególną intencją. Dzisiaj modlę się o zdrowie dla siostry – mówi pątniczka. Przed nabożeństwem parafia w Brzeźnicy k. Dębicy odebrała relikwie bł. Karoliny, które podczas Drogi Krzyżowej nieśli przedstawiciele młodzieży. Wieczorem o godz. 18 w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie została odprawiona Msza  św., której przewodniczył ks. dr Jacek Soprych, rektor WSD w Tarnowie. Odpust zakończyła modlitwa uwielbienia prowadzona przez wspólnotę Galilea.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama