Nowy numer 3/2021 Archiwum

Trzciana się zatrzymała przejdź do galerii

Św. Jan Paweł II odwiedził parafię św. Małgorzaty PiM w Trzcianie k. Bochni w ramach pielgrzymki organizowanej przez Akcję Katolicką Diecezji Tarnowskiej.

Wizyta relikwii w parafii w Trzcianie miała miejsce 16 listopada. - W asyście wozów strażackich OSP Trzciana przybyły do nas relikwie oraz obraz świętego Jana Pawła II. Przywitał je proboszcz parafii ks. Władysław Midura. Następnie relikwie i obraz zostały wniesione w orszaku procesyjnym przez przedstawicieli Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej do kościoła. Po okadzeniu rozpoczęła się Msza św. sprawowana przez ks. prof. Antoniego Paciorka, ks. dr. hab. Ireneusza Stolarczyka oraz ks. proboszcza Władysława Midurę. Kazanie wygłosił ks. Stolarczyk , znawca nauki społecznej Kościoła. W homilii przypomniał drogę Jana Pawła II do świętości. Przywołał wiele nieznanych powszechnie faktów z życia papieża opowiedzianych przez jego najbliższych współpracowników m.in. Arturo Mari.

Po Mszy św. młodzież i rodzice ze szkoły podstawowej im. św. Jana Kantego w Trzcianie przedstawili montaż słowno- muzyczny o św. Janie Pawle II. Spektakl wyreżyserowała Monika Rasiewicz a nad oprawą muzyczną czuwała Marta Błasińska z zespołem „Śpiewające gitary”. Nagłośnieniem i oświetleniem występu zajął się ks. wikariusz Jaromir Buczak. Po spektaklu Róże Różańcowe odmówiły modlitwę różańcową. Następnym elementem celebracji było nabożeństwo z odczytywaniem próśb wiernych. Parafia od dwóch tygodni przygotowywała się do niego. Do specjalnie przygotowanej skrzynki wierni wrzucali swoje prośby i podziękowania do św. Jana Pawła II. Nabożeństwo poprowadził ks. Jaromir Buczak razem z ks. Władysławem Midurą. Sobotnie uroczystości zakończył Apel Jasnogórski oraz uroczyste oddanie czci przez wiernych relikwiom św. Jana Pawła II.

Niedziela była dniem cichej modlitwy przed obrazem i relikwiami, którą poprowadzili przedstawiciele róż różańcowych. Po porannej Mszy św. - Janusz Rusak, a po Mszy o godz. 9 rozważania wsparte fragmentami „Tryptyku Rzymskiego” poprowadził Tomasz Babral.  Na każdej Mszy św. homilię poświęconą św. Janowi Pawłowi II głosił ks. Jaromir Buczak. Po Eucharystii o godz. 11 ks. Władysław Midura uroczyście pożegnał obraz oraz relikwie św. Jana Pawła II, które udały się do następnej parafii.

- Te niecałe dwa dni były dla naszej parafii czasem wyjątkowym. Potrafiliśmy się na chwilę zatrzymać, aby zgłębić tajemnice Bożej Opatrzności, która w historii świata umieściła postać Świętego Jana Pawła II. Uświadomiliśmy sobie, jak wielkim był dla nas darem, jak wiele mu zawdzięczamy oraz jak wiele zostało nam przez niego „zadane”. Był to też czas refleksji nad naszą indywidualną kondycją duchową, którą mogliśmy przedstawić naszemu świętemu, a za jego pośrednictwem samemu Panu Bogu - mówi prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Trzcianie Andrzej Kącki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama