Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nauka i wiara - razem czy osobno?

W piątek w Tarnowie odbędzie się spotkanie, które może zaspokoić głód myślenia o tym, jak pogodzić naukowy i biblijny obraz świata.

Po niedawnym spotkaniu w tarnowskim seminarium z ks. prof. Michałem Hellerem, ks. dr. hab. Tadeuszem Pabjanem i ks. dr Tomaszem Maziarką jest kolejna okazja, by zaspokoić apetyt na myślenie.

O wydarzeniu w seminarium pisaliśmy tutaj:

To ono pokazało, że w Tarnowie nie brakuje publiczności na dyskusje na akademickim poziomie i być może nie tylko znane nazwiska przyciągnęły ludzi tak licznie, ale apetyt na naukową refleksję. Choć może nie o apetycie, co głodzie już powinniśmy mówić, gdyż problem oderwania wiary od nauki jest niezwykle palący. Został zasygnalizowany przez tarnowskich teologów w seminarium. Posłuchajcie:

KS. HELLER, PABJAN, MAZIARKA: "CZŁOWIEK W EWOLUUJĄCYM WSZECHŚWIECIE. TEOLOGIA I NAUKA"
Diecezja Tarnowska

Zagadnienie to rozwinie ks. dr hab. Tadeusz Pabjan w najbliższy piątek podczas spotkania zatytułowanego "Nauka i wiara - razem czy osobno? Teologia a naukowy obraz świata". Odbędzie się ono 29 listopada w tarnowskiej Alegorii, pl. Kazimierza 5. Początek o godz. 19. Zapraszamy!

Nauka i wiara - razem czy osobno?  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama