Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bobowa. Rozumem, sercem i wolą przejdź do galerii

Biskup Leszek Leszkiewicz ustanowił 80 nowych lektorów z parafii dekanatu bobowskiego.

Uroczyste włączenie do grona lektorów odbyło się 30 listopada podczas Mszy św. celebrowanej w bobowskim kościele pw. Wszystkich Świętych.

Eucharystii przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz. W homilii zaapelował do nowych lektorów, aby zawsze byli dobrze przygotowani do pełnienia posługi w liturgii.

- Starajcie się najpierw sami usłyszeć słowo Boże i je zrozumieć, abyście mogli je jak najlepiej przekazać ludziom w kościele. Po drugie, niech czytane słowo dotknie waszego serca, abyście pokochali słowo Boże i z miłością je przekazywali innym. Po trzecie, niech zrozumienie i pokochanie słowa Bożego prowadzi was do dawania świadectwa chrześcijańskiego życia. Ludzie mają prawo oczekiwać od was przykładu pięknego mówienia i dobrego postępowania - mówił bp Leszkiewicz.

Odnowione ołtarze boczne w bobowskiej farze.   Odnowione ołtarze boczne w bobowskiej farze.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Na zakończenie Mszy św. bp Leszek poświęcił dwa odnowione ołtarze boczne. - Brakowało ich podczas uroczystego poświęcenia odnowionego kościoła, gdyż były w renowacji. Teraz powróciły do naszego kościoła. Będzie on nie tylko jeszcze piękniejszy, ale przede wszystkim przychodzący do niego ludzie - jak dotychczas - będą mogli się modlić przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego i św. Józefa - mówi ks. proboszcz dr Marian Chełmecki, kustosz bobowskiej fary oraz kościoła św. Zofii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama