Nowy numer 22/2020 Archiwum

Robią coś więcej i jest ich coraz więcej

Posłuchajcie teledysku, jaki powstał w Nowym Sączu.

RobimyCośWięcej to projekt, który powstał w sierpniu tego roku przy parafii w Nowym Sączu Porębie Małej, gdzie proboszczem jest ks. Janusz Michalik.

Tworzyła go grupka 7 osób. Dziś jest osób bezpośrednio zaangażowanych już ponad 200.

- Uczestniczą w nim dzieci, młodzież i dorośli, którzy chcą pomagać. Są to osoby nie tylko z tej parafii, ale także z innych sądeckich, a nawet w Wadowic Górnych, gdzie ks. Janusz Michalik wcześniej pracował - tłumaczy Maria Polańska, jedna z koordynatorek inicjatywy.

Pierwszym wydarzeniem, jakie w ramach projektu powstaje, to I Charytatywny Koncert Kolęd dla Paulinki Szkaradek. Ma 9 lat. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem i wielu innymi pobocznymi schorzeniami. Koncert dla niej odbędzie się 28 grudnia w sądeckim MOK-u.

- Chcemy zebrać pieniądze na wózek i ortezy dla Paulinki. Ona sama, podobnie jak jej siostry - Karolinka i Madzia - także wezmą udział w koncercie i zaśpiewają. Cała jej rodzina zaangażowała się w ten projekt - dodaje dziewczyna.

Już trwają intensywne próby przed koncertem. Posłuchajcie jednego z utworów i łapcie bilety na koncert:

RobimyCośWięcej - GLORIA | cover TGD |
RobimyCośWięcej
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama