Nowy numer 03/2020 Archiwum

Zakliczyn. Córeczki Niepokalanej przejdź do galerii

24 dziewczynki zostały przyjęte do Dziewczęcej Służby Maryjnej w parafii św. Idziego.

W święto patronalne DSM, które przypada 8 grudnia, podczas Mszy św. w kościele parafialnym św. Idziego w Zakliczynie do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej zostały przyjęte 24 dziewczynki. Uroczystego aktu przyjęcia dokonał ks. proboszcz Paweł Mikulski. Do wyjątkowego dla dziewczynek dnia przygotowała je s. Marcina, która jest diecezjalną opiekunką DSM.

- Dziewczęca Służba Maryjna to świetna szkoła, która pomaga dziewczętom odkrywać swoją drogę życia, powołania, ucząc przy tym - przez naśladowanie Maryi - jak być dobrym człowiekiem, dobrą córką, siostrą, żoną, matką. Jest to też szkoła modlitwy - mówi s. Marcina, która bardzo się cieszy, że w zakliczyńskiej wspólnocie św. Idziego był żywy odzew rodziców i dziewczynek na pomysł zawiązania grupy DSM.

DSM w par. św. Idziego w Zakliczynie.   DSM w par. św. Idziego w Zakliczynie.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

- Często mówię dziewczynkom, że DSM nie jest kółkiem zainteresowań, jak te, które mają w szkole. To coś więcej, ponieważ pierwszą prowadzącą DSM jest Maryja, a my Jej w tym staramy się pomagać - dodaje s. Marcina.

- Dzięki rodzicom i dziewczynkom frekwencja na spotkaniach formacyjnych jest 100-procentowa - cieszy się siostra.

Ksiądz proboszcz Paweł Mikulski dodaje, że kolejna grupa dziecięca jeszcze bardziej wzbogaci duchowo parafię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama