Nowy numer 03/2020 Archiwum

Kwiaty dla Matki Bożej przejdź do galerii

8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w kościele parafialnym w Ciężkowicach odbyło się uroczyste przyjęcie 22 dziewcząt do Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Aktu tego dokonał ks. prał Jan Zając. Dziewczynki przygotowywały się do tej uroczystości przez szereg spotkań formacyjnych, ucząc się, jak wykonywać w swoim życiu „Pięć zadań dziecka Maryi”.

Ks. Marek Migacz głosi kazanie do dzieci.   Ks. Marek Migacz głosi kazanie do dzieci.
Archiwum parafii

W homilii ks. Marek Migacz zachęcił dziewczęta i całą wspólnotę parafialną, by byli dla Maryi niby kwiat, piękni i zachwycający, a ich dusze, by pachniały wonią cnót chrześcijańskich, by byli zawsze wypełnieni łaską uświęcającą i Jezusem na wzór Niepokalanej. Ks. Zając podkreślił też istotę angażowania się w różne grupy parafialne, by parafia zawsze była „wspólnotą wspólnot”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama