Nowy numer 24/2021 Archiwum

"Idźcie..." i projektujcie

W sierpniu 2020 roku odbędzie się XXXVIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Już teraz trwa konkurs na plakat PPT.

Hasłem kolejnej Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej są słowa „Idźcie…” i towarzyszy mu odesłanie do wersetu z Ewangelii św. Marka Mk 16,15.

Materiały formacyjne przygotowuje ks. Artur Mularz i Szkoła Nowej Ewangelizacji z Tarnowa.

1 grudnia rozpoczął się też konkurs na plakat pielgrzymkowy. Konkurs trwa do 31 marca 2020 roku. Udział w konkursie może wziąć każdy, niezależnie czy jest profesjonalnym grafikiem czy amatorem w tej dziedzinie. Przesyłane propozycje będą publikowane na profilu PPT w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej PPT pielgrzymkatarnowska.pl. Przesłane prace warto zaopatrzyć w krótki opis ich symboliki. Każdy może nadesłać maksymalnie trzy propozycje plakatu. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych.

Plakat zostanie przeniesiony na wszelkie materiały pielgrzymkowe. – Plakat nas wszystkich trochę prowadzi. On nas też identyfikuje. Znajduje się na legitymacjach pielgrzymich, na wszelkich publikacjach, jest wielokrotnie publikowany w mediach, w tym internetowych, jest znakiem tożsamościowym każdorocznej pielgrzymki. On jest graficznym znakiem, który ma nam pomóc odnaleźć tajemnicę tego, do czego jesteśmy przez pielgrzymowanie zaproszeni – tłumaczy ks. Zbigniew Szostak, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

Rok temu konkurs wgrał Krzysztof Łańka. Na konkurs zgłoszono wówczas 38 prac. – Cieszę się, że wiele osób odnalazło się w tym, że może coś zaproponować, że ma możliwość podzielenia się swoim talentem i życiowym doświadczeniem – mówił ks. Zbigniew Szostak, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

Dokładne informacje dotyczące wysyłki, elementów składowych i danych technicznych plakatu publikujemy w załączniku poniżej. Są również na stronie pielgrzymkatarnowska.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama