Nowy numer 08/2020 Archiwum

Bóg mówi. Jak Go usłyszeć?

Dziewczyny 17+ zapraszamy na lectio divina do Tuchowa z Marią i Martą z Betanii.

Nieraz gdzieś w głębi serca zastanawiamy się, czy dialog Boga z człowiekiem jest możliwy.

Podczas modlitwy, na Eucharystii, w różnych sytuacjach prosimy Go o podpowiedź jak postąpić, zadajemy Mu mnóstwo pytań i wielokrotnie mamy wrażenie, że nie otrzymujemy odpowiedzi. Nieraz byśmy chcieli porozmawiać z Bogiem jak z przyjacielem, poradzić się, opowiedzieć Mu co nam w „sercu gra”. Czy jest to możliwe?

TAK! Bóg mówi do człowieka i to od początku istnienia świata, ludzi i nigdy nie zniechęcił, ani nie znudził się tym mówieniem, tylko my nieraz nie potrafimy Go słuchać. Dlaczego nie potrafimy słuchać słów Boga? Ponieważ musimy zdać sobie sprawę, że Bóg mówi do nas w inny sposób niż pozostali ludzie, na innym poziomie, można by powiedzieć na innych falach.

Zapraszamy do Tuchowa na weekendowe rekolekcje lectio divina. Nasze spotkanie biblijne z Marią i Martą z Betanii pomoże nam uczyć się słuchania Boga, po to, aby rzeczywiście wejść z Nim w dialog, który również pomoże nam bardziej poznać Boga, pokochać Go, zrozumieć siebie i to, co wokół nas.

Podczas rekolekcji będziemy zatrzymywać się i rozważać tekst Pisma Świętego - Słowo skierowane właśnie do Ciebie, konkretnie takiego jakim jesteś w danej chwili, Słowo skierowane do Ciebie z miłości i to właśnie od Ciebie zależy, czy będziesz chciał to Słowo usłyszeć. Wspólnie będziemy odkrywać z kart Pisma Świętego tajemnicę równowagi życia modlitwy i pracy, służby.

Rekolekcje odbywają się 10-12 stycznia 2020 roku w Tuchowie. Koniecznie zgłoś swój udział.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama