Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bóg mówi. Jak Go usłyszeć?

Dziewczyny 17+ zapraszamy na lectio divina do Tuchowa z Marią i Martą z Betanii.

Nieraz gdzieś w głębi serca zastanawiamy się, czy dialog Boga z człowiekiem jest możliwy.

Podczas modlitwy, na Eucharystii, w różnych sytuacjach prosimy Go o podpowiedź jak postąpić, zadajemy Mu mnóstwo pytań i wielokrotnie mamy wrażenie, że nie otrzymujemy odpowiedzi. Nieraz byśmy chcieli porozmawiać z Bogiem jak z przyjacielem, poradzić się, opowiedzieć Mu co nam w „sercu gra”. Czy jest to możliwe?

TAK! Bóg mówi do człowieka i to od początku istnienia świata, ludzi i nigdy nie zniechęcił, ani nie znudził się tym mówieniem, tylko my nieraz nie potrafimy Go słuchać. Dlaczego nie potrafimy słuchać słów Boga? Ponieważ musimy zdać sobie sprawę, że Bóg mówi do nas w inny sposób niż pozostali ludzie, na innym poziomie, można by powiedzieć na innych falach.

Zapraszamy do Tuchowa na weekendowe rekolekcje lectio divina. Nasze spotkanie biblijne z Marią i Martą z Betanii pomoże nam uczyć się słuchania Boga, po to, aby rzeczywiście wejść z Nim w dialog, który również pomoże nam bardziej poznać Boga, pokochać Go, zrozumieć siebie i to, co wokół nas.

Podczas rekolekcji będziemy zatrzymywać się i rozważać tekst Pisma Świętego - Słowo skierowane właśnie do Ciebie, konkretnie takiego jakim jesteś w danej chwili, Słowo skierowane do Ciebie z miłości i to właśnie od Ciebie zależy, czy będziesz chciał to Słowo usłyszeć. Wspólnie będziemy odkrywać z kart Pisma Świętego tajemnicę równowagi życia modlitwy i pracy, służby.

Rekolekcje odbywają się 10-12 stycznia 2020 roku w Tuchowie. Koniecznie zgłoś swój udział.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama