Nowy numer 08/2020 Archiwum

Sromowce Niżne. Polsko-słowackie serca przejdź do galerii

Pod Trzema Koronami odbył się 5. już charytatywny jarmark bożnonarodzeniowy.

W niedzielę 15 grudnia w Sromowcach Niżnych po raz piąty odbył się Polsko-Słowacki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy, organizowany przez Komitet Sromowskie Serca. Celem akcji była pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej. Takich osób w parafii Sromowce Niżne, jak u sąsiadów na Słowacji jest wiele.

Prace nad przygotowaniem jarmarku trwały kilka tygodni. Dzięki pomocy ks. prał. Marka Kądzielawy część ozdób świątecznych powstało na plebani. Podczas akcji można było zakupić ręcznie robione ozdoby świąteczne, gorące napoje i potrawy. Jarmark uświetniły występy zespołów muzycznych, wizyta Św. Mikołaja oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przez OSP Sromowce Niżne.

Goście odwiedzający jarmark byli bardzo hojni. Udało się zebrać ok. 30 tys. złotych. Dzięki nim Komitet Sromowskie Serca pomoże potrzebującym, także z sąsiednich parafii. Komitet jest bardzo wdzięczny wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tak szczytnego celu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama