Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wróblowice. Gadacze przejdź do galerii

Nawet w małych szkołach można robić wielkie rzeczy. Pokazuje to przykład uczniów z Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wróblowicach

Liczna grupa uczniów z nauczycielem, a zarazem koordynatorem projektu Marzeną Curyłło już po raz drugi wzięła udział w programie „English Teaching”. Program realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. – Uczestniczymy w projekcie, bo działania mają na celu wspieranie rozwoju i nauki języków obcych uczniów z małych miasteczek i wiejskich miejscowości. Udział w projekcie pomaga nauczycielom, a także uczniom. A chcemy dać naszym podopiecznym to, co najlepsze – mówi Marzena Curyłło.

W szkole we Wróblowicach od 1 września 2018 do 15 grudnia 2019 realizowany był projekt pod nazwą „English Speakers Team”, czyli „Drużyna Gadaczy Angielskich”. W ciągu 16 miesięcy pracy uczniowie brali udział w zajęciach językowych. W projekcie zrealizowano m.in. „angielskie” gotowanie z Kołem Gospodyń „Wróblowianki”, przedstawienia, Tea Time, czyli spotkania dla rodziców, którzy uczyli się języka angielskiego od uczniów. Odbył się także Dzień Języków Obcych, lekcje dla klas młodszych, przygotowanie przewodnika w języku angielskim, zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni (oczywiście w języku angielskim), nocowania w szkole oraz wiele innych zajęć. – W czasie wakacji zorganizowaliśmy półkolonię, w trakcie której odbyła się trzydniowa wycieczka w Bieszczady – informuje Marzena Curyłło.

– Udział w projekcie to nie tylko możliwość organizacji ciekawych zajęć dodatkowych, ale również możliwość zakupu sprzętu, pomocy dydaktycznych, filmów w języku angielskim oraz innych materiałów. Zakupiono m.in. 12 tabletów – dodaje koordynatorka.

Dzięki zapobiegliwości dorosłych dzieci z niewielkiej, w dodatku niepublicznej szkoły mają możliwość korzystania ze wszelkich narzędzi dostępnych ich rówieśnikom, z atrakcyjnego nauczania, które otwiera ich na świat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama