Nowy numer 08/2020 Archiwum

Dębicki wolontariusz roku

Została nim Anna Czapla. Z wyróżnienia cieszy się parafia w Dębicy - Latoszynie, gdzie pani Anna poświęca swój czas dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom.

Parafia NSPJ w Dębicy - Latoszynie poinformowała, że Anna Czapla została wyróżniona tytułem „Wolontariusz Ziemi Dębickiej 2019”.

- Dzielimy się radością że pani Anna Czapla posługująca pięknie w naszej rodzinie parafialnej od 15 lat na rzecz dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów (ze swoją rodziną - mężem Stanisławem i synem Jakubem) została tegorocznym „Wolontariuszem Ziemi Dębickiej 2019” w kategorii „osoba dorosła” - czytamy na stronie parafii.

Podczas gali w dębickim domu kultury Kosmos docenieni zostali najbardziej aktywni wolontariusze działający na terenie całego powiatu dębickiego. Wydarzenie,  jak co roku, zorganizowane zostało przez stowarzyszenie „Uwierz w siebie” i objęte było honorowym patronatem Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka i Starosty Powiatu Dębickiego Piotra Chęćka.

- Doceniono działania, które podejmuje pani Anna Czapla. Od 15 lat organizuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych w placówce wsparcia dziennego „Iskierka” przy naszej parafii za darmo. Prowadzi zajęcia muzyczne, profilaktyczne, socjoterapeutyczne, korekcyjne, rękodzielnicze i kulinarne. Zorganizowała wiele zbiórek żywności, odzieży i środków pieniężnych, by pomagać chorym i niepełnosprawnym dzieciom, osobom starszym i samotnym, a także rodzinom borykającym się z różnego rodzaju problemami - informuje parafia w Dębicy - Latoszynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama