Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmarł ks. Franciszek Wideł

Ksiądz Franciszek zmarł 20 grudnia w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. Był emerytowanym proboszczem parafii Ropa.

Ks. Franciszek Wideł urodził się 1 sierpnia 1940 roku w Tęgoborzu. Święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza otrzymał w 1964 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Szczepanów, Bolesław, Barcice, Gorlice. 25 lipca 1979 roku został mianowany proboszczem parafii Ropa. Ponadto sprawował obowiązki wicedziekana dekanatu Grybów i dziekana dekanatu Ropa.

Urząd proboszcza parafii Ropa pełnił do 14 sierpnia 2010 roku, a następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta. Od 2013 roku mieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

W roku 2001 został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Tarnowskiej Kapituły Katedralnej.

Jak informuje ks. Łukasz Niepsuj, notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Msza święta w kaplicy Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie będzie sprawowana 21 grudnia o godz. 9. Wprowadzenie ciała śp. Księdza Franciszka do kościoła parafialnego w Ropie odbędzie się w niedzielę 22 grudnia o godz. 15.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Ropie w poniedziałek 23 grudnia o godz. 12. Po Mszy św. ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama