Nowy numer 49/2020 Archiwum

Józef - człowiek zaufania przejdź do galerii

W Tarnowie 22 grudnia odbyło się diecezjalne spotkanie opłatkowe policjantów, ich rodzin i bliskich.

Uczestnicy spotkania rozpoczęli go Mszą św. w kościele księży filipinów w Tarnowie. Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Oprócz policjantów obecni byli przedstawiciele służb mundurowych z całej diecezji, w tym Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej. Uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarzyści.

Zgromadzonych powitał ks. prof. dr hab. Stanisław Sojka, diecezjalny duszpasterz policjantów. W spotkaniu poza szefostwem komend miejskich i powiatowych z terenu diecezji, m.in. inspektorem Mariuszem Dymurą, komendantem miejskim Policji w Tarnowie i komendantem miejskim Policji w Nowym Sączu inspektorem Jarosławem Tokarczykiem wziął udział m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, inspektor Paweł Filipek.

- Bardzo cieszę się z tej obecności, bo inspektor Filipek był jednym z tych, którzy stali u podstaw tworzącego się duszpasterstwa Policji w diecezji tarnowskiej - mówił ks. prof. Sojka.

- Kiedy patrzymy na policjantów musimy zdać sobie sprawę, jak ważną rolę w ich służbie pełni męstwo i odpowiedzialność. Podobnie w życiu św. Józefa, na którego nasz wzrok kieruje ostatnia niedziela Adwentu. To człowiek wielkiej wiary i zaufania Bogu – mówił w homilii bp Andrzej Jeż.

- Policjanci żyją w różnym stresie i obawach. Bezwzględnie trzeba do tej pracy mieć mocą osobowość, trzeba mieć mocny system wartości, trzeba mieć wsparcie od innych, rodziny, współpracowników, by wypełniać tę służbę. Dla nas ludzi wierzących mocna wiara, zaufanie i zawierzenie Bogu są rękojmią. Życzę, aby spotkanie z rodzącym się Zbawicielem wprowadzi w wasze życie miłość. Budującą i podnoszącą. Niech Jezus obdarza Was łaską, by na wzór św. Józefa zawsze ufać Bogu i wytrwale iść za jego głosem - życzył policjantom bp Andrzej Jeż.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama