GN 43/2020 Archiwum

Radłów. Więcej mostów, a najbardziej jednego! przejdź do galerii

Mieszkańcy gminy spotkali się na rynku, żeby przeżyć wspólną wigilię.Śpiewano kolędy, łamano się opłatkiem i... zbierano podpisy pod listem do Prezydenta RP.

Na radłowskim rynku odbyło się 22 grudnia wigilijne spotkanie mieszkańców całej gminy. Na początku wszyscy mogli usłyszeć ewangelię o Bożym Narodzeniu odczytaną przez kapłana. Życzenia w imieniu duchownych złożył radłowianom i mieszkańcom gminy ks. proboszcz Janusz Maziarka.

Mieszkańcy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.   Mieszkańcy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.
ks. Zbigniew Wieglosz /Foto Gość

- Cieszy fakt, że nie oddzielamy, jak niektórzy już w Polsce, świątecznych dni od Bożego Narodzenia. Bez niego wszak nie ma świąt, a jedynie jakaś ich atrapa. Życzę wszystkim, aby w tym świętym czasie spotkali Boga, który w Jezusie nadaje sens ludzkiemu życiu - mówił kapłan.

Uczynił to także burmistrz miasta Zbigniew Mączka. Nawiązując do obecnej sytuacji mieszkańców gminy cierpiących z powodu zamknięcia mostu na Dunajcu w Ostrowie życzył, by nie zostały zamknięte mosty między ludźmi.

1 stycznia 2020 roku minie 10. rocznica nadania praw miejskich Radłowowi.   1 stycznia 2020 roku minie 10. rocznica nadania praw miejskich Radłowowi.
ks. Zbigniew Wieglosz /Foto Gość

- Mamy świadomość istniejących podziałów i murów, które stworzyli politycy. Dlatego, proszę was, nie rozmawiajcie w te święta o polityce. Mamy o czym rozmawiać, żeby w tym pięknym czasie spotkać się i być blisko siebie - mówił Zbigniew Mączka. Podczas spotkania mieszkańcy składali podpisy pod listem do prezydenta Andrzeja Dudy o wsparcie starań jak najszybszej budowy mostu na Dunajcu.

Czas umilali gościom chór Gaudete, dzieci z Zespołu Szkół w Radłowie oraz zespół ludowy Biskupianie, którzy wystąpili z kolędowo-świątecznym programem artystycznym. Miejski ośrodek kultury podsumował konkurs na szopkę, w którym uczestniczyły dzieci z terenu gminy. Wszyscy mogli także otrzymać miejski kalendarz na 2020 rok. - W tym właśnie roku minie 10. rocznica nadania Radłowowi praw miejskich - podkreśla burmistrz Mączka.

Plebańska kapusta z grochem i grzybami znikła bardzo szybko.   Plebańska kapusta z grochem i grzybami znikła bardzo szybko.
ks. Zbigniew Wieglosz /Foto Gość

Podczas wigilijnego spotkania można było zaopatrzyć się w sianko, świąteczne ciasta i potrawy przygotowane przez koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia działające na terenie gminy. Kapusta z grochem, grzybami i suszonymi śliwkami została przygotowana także na plebanii. Atrakcją była żywa szopka i przejażdżki konnym zaprzęgiem po Radłowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama