Nowy numer 25/2021 Archiwum

Zmarł śp. ksiądz Jan Olszak

Był emerytowanym proboszczem parafii Uście Solne, mieszkańcem Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Ks. Jan Olszak urodził się 9 sierpnia 1939 r. w Barcicach. Egzamin dojrzałości złożył w 1957 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 29 czerwca 1963 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Szynwałd, Krościenko nad Dunajcem, Lubcza, Złockie, Ołpiny i Uście Solne. W latach 1980-2006 pełnił urząd proboszcza parafii Uście Solne. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Uście Solne. Po złożeniu urzędu proboszcza parafii Uście Solne pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta. Od 2018 r. mieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Msza św. w kaplicy Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie w czwartek (26 grudnia) o godz. 9. Wprowadzenie ciała zmarłego do kościoła parafialnego w Uściu Solnym w czwartek (26 grudnia) o godz. 15. Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Uściu Solnym w piątek (27 grudnia) o godz. 13, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama