Nowy numer 44/2020 Archiwum

Z dalekiej Boliwii, Konga, Kamerunu i RŚA

Tarnowscy ambasadorzy wiary przesyłają czytelnikom "Gościa Niedzielnego" świąteczne pozdrowienia.

Ks. Szymon Pietryka z misji w Bimbo w Republice Środkowej Afryki przesyła życzenia dla czytelników "Gościa Tarnowskiego", a dla kolędników misyjnych filmową niespodziankę! Dziękujemy!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia razem z naszymi parafianami z Bimbo (RCA) przesyłamy serdeczne życzenia: błogosławieńtwa Bożego płynącego od Nowonarodzonego Jezusa i szczęśliwego Nowego Roku 2020.

Pozdrowienia dla kolędników misyjnych
Gość Tarnowski

Księża Tomasz Kaczor i Tomasz Fajt przesyłają życzenia z Boliwii. Opowiadają przy tym o pięknym zwyczaju kończącym oczekiwanie na narodzenie Pana Jezusa:

"Drodzy Czytelnicy tarnowskiego »Gościa Niedzielnego«. Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Spędzamy go razem z bliskimi w ciepłym rodzinnym gronie, kultywując piękne, polskie tradycje. Uważamy, że w każdym miejscu na świecie ten czas ma wyjątkowy charakter. Kiedy piszemy te słowa, trwa jeszcze nowenna przed Bożym Narodzeniem. U nas, w Boliwii, piękną, nowennową tradycją są tzw. Posady. Wraz z Józefem i Maryją odwiedzamy poszczególne części, strefy naszej parafii w poszukiwaniu domu, który przyjąłby ich w swoje progi, aby mógł tam narodzić się Jezus. Oczywiście, tak jak dwa tysiące lat temu, tak i w tych dniach Maryja jeździ na osiołku. Jest to piękna tradycja, która pozwala choć trochę poznać to, co czuli Maryja z Józefem w podróży do Betlejem. Swoje specjalne przygotowanie miały też dzieci, które przez tydzień uczestniczyły w katechezach przedświątecznych przy parafii, tzw. ecuela navideña. 

Chcielibyśmy życzyć Wam wszystkim, drodzy bracia i siostry, aby te święta były czasem pięknym i radosnym, spędzonym w rodzinnym gronie. By każdy z nas otworzył swoje serce tak, aby i w nim narodził się Jezus. By Jego narodzenie zmieniało na lepsze nasze serca, nasze życie, nasze rodziny. Szczęść Boże i pozdrawiamy serdecznie z Boliwii". 

Ks. Bogdan Piotrowski jest misjonarzem w Brazzaville w Kongu.

Z Brazzaville w Kongo życzenia przesyła ks. Bogdan Piotrowski:

"Jezus w tajemnicy Wcielenia jest naszym Pokojem, danym mnie i Tobie. Żłóbek, znak pokoju, który ma być »przeżywany każdego dnia«, jak mówi papież Franciszek, »to zaproszenie, aby odczuć i dotknąć ubóstwa, które Syn Boży wybrał dla siebie w Jego wcieleniu. Jest to zatem wezwanie, by podążać za nim ścieżką pokory, ubóstwa czy poświecenia, która pomoże nam stworzyć przestrzeń pokoju wokół nas«.

Zaproszenie Jezusa, to wołanie o wyrzucenie gniewu, egoizmu i dumy z naszych serc, aby uczestniczyć w Pokoju naszego Zbawiciela, który emanuje ze żłobka i z którego jasno wyłania się przesłanie, że nie możemy być oszukani przez bogactwo, władzę czy przyjemność ani przez tak wiele innych ulotnych propozycji szczęścia, które daje nam świat.

W tym szczególnym dniu, przynoszącym nieskończone ciepło pokoju i miłości w sień Waszego życia, pozwólcie mi na przekazanie Wam moich najserdeczniejszych  życzeń Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, wraz z modlitwą do Dzieciątka Jezus o błogosławieństwo i pokój w Nowym, oby szczęśliwszym Roku - A.D. 2020".

Ewa Gawin pracuje w Kamerunie.

Dziękujemy również za życzenia pani Ewie Gawin z Kamerunu:

"Przekazuję je całemu zespołowi »Gościa Tarnowskiego« i jego czytelnikom. Pozdrawiam ciepło wszystkich ze słonecznego Kamerunu. Błogosław Dziecino Boża każdego dnia tych, którzy są na trudnych drogach życia". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama