Nowy numer 08/2020 Archiwum

Cały świat w Jego maleńkiej dłoni

Uroczystą Pasterką rozpocznie się Wielki Odpust w sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej.

Na terenie diecezji tarnowskiej - w Jodłowej - znajduje się jedyne w Polsce sanktuarium Dzieciątka Jezus. Uroczystą Pasterką rozpocznie się tam wielki tygodniowy odpust. To zaledwie ok. 35 km od Tarnowa.

Przygotowaniem do odpustu jest nabożeństwo zwane Drogą Betlejemską, składające się z 12 tajemnic – zdarzeń z życia Dzieciątka Jezus. Odprawia się je co roku, przez dziewięć dni poprzedzających Boże Narodzenie.

Główna uroczystość odpustowa przypada w Pasterkę. W Boże Narodzenie Msze św. zostaną odprawione o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. W kolejne dni w podkarpackim Betlejem będzie modlitwa do Dzieciątka Jezus w intencji małżeństw i rodzin proszących o dar potomstwa, a także dzieci wraz z ich indywidualnym błogosławieństwem. Swój dzień w Jodłowej będą mieli także jubilaci, rodziny przeżywające trudności i małżeństwa, które utraciły dzieci.

Jak mawia kustosz, proboszcz ks. Zenon Tomasiak, Pan Jezus w Jodłowej jest mały, ale i wszechmocny, o czym przekonali się ci, którzy wyprosili u Niego dla siebie wiele łask. Figurka Dzieciątka Jezus ma 45 cm wysokości. Prawa ręka Dzieciątka uniesiona jest w geście błogosławieństwa, natomiast w lewej trzyma Ono jabłko królewskie, symbolizujące świat. Na głowie ma koronę. Króluje w Jodłowej od ponad wieku.

Cały świat w Jego maleńkiej dłoni  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama