Nowy numer 44/2020 Archiwum

Życzenia biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża dla Czytelników "Gościa"

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy.

Drodzy Diecezjanie!

Przeżywając radość, jaką dają nam święta Bożego Narodzenia, zatrzymujemy się w skupieniu nad tajemnicą niezmierzonej miłości Boga do człowieka. Syn Boży stał się człowiekiem i narodził się z Maryi Dziewicy w delikatnej kruchości bezbronnego dziecka, zupełnie zdanego na innych. Przyjął ludzkie ciało, aby fizycznie stać się bliskim każdemu człowiekowi i dać mu odczuć żar swojej przeogromnej miłości.

Narodzony w Betlejem Zbawiciel przyniósł światu dar pokoju. Ten dar dla nas, chrześcijan, szczególne urzeczywistnia się w Eucharystii. W niej jest obecny Chrystusowy pokój. Wszystkie miejsca, w których sprawowana jest Eucharystia, tworzą sieć pokoju obejmującą cały świat. Chrystus daje nam siebie i obdarza nas pokojem. Wiele problemów nie ma rozwiązań prawnych, ekonomicznych czy politycznych, lecz wymagają one głębokiej przemiany duchowej i osobistego przyjęcia do swego życia Chrystusa, który wszystkim tym, którzy Go przyjmują, daje moc, aby stali się dziećmi Bożymi (J 1, 12).

Pragnę życzyć Wam, drodzy Diecezjanie, by doświadczenie bliskości Boga w tajemnicy Bożego Narodzenia umacniało pośród nas wzajemną miłość i pokój. Niech obecność Bożego Syna, na wzór którego chcemy budować nasz Kościół tarnowski kroczący drogą V Synodu, umacnia i odnawia całą rodzinę diecezjalną.

Gorąco życzę, by w każdej i w każdym z nas mogło objawić się radosne orędzie Bożego Narodzenia, dając nam moc do bycia ludźmi pokoju, zwiastunami chrześcijańskiej nadziei i ostatecznego zwycięstwa dobra i prawdy. Niech czas Bożego Narodzenia rozbudzi w nas jeszcze bardziej pragnienie bycia Kościołem Chrystusa, z którym rzeczywiście się utożsamiamy, który kochamy i na którym nam zależy.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż
Biskup Tarnowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama