Nowy numer 9/2021 Archiwum

Zawierzenie

Już 28 grudnia odbędzie się kolejne spotkanie duszpasterstwa kobiet. Tradycyjnie w Tarnowie, w ramach comiesięcznego cyklu "Obdarowana".

Duszpasterstwo kobiet w diecezji tarnowskiej powstało nieco ponad rok temu.

- Zostało ono powołane u nas i w wielu innych diecezjach równocześnie. W naszej diecezji, i paru innych, duszpasterstwo kobiet związane jest w dużej mierze z duszpasterstwem rodzin, które rozumiane jest bardzo szeroko, obejmuje także osoby samotne - mówił „Gościowi Tarnowskiemu” ks. dr Piotr Cebula, diecezjalny duszpasterz kobiet.

Jego zdaniem związek duszpasterstwa rodzin z duszpasterstwem kobiet pokazuje komplementarność kobiety i mężczyzny. Kobieta nie stoi w opozycji do mężczyzny, ani życie nie jest walką między nimi.

"Obdarowana" wyraża właśnie tę ideę zrozumienia, że darem kobiety jest jej kobiecość, bez kompleksów, rywalizacji z mężczyznami, ale w świadomości komplementarności mężczyzny i kobiety.

Zawierzenie   Magdalena Kleczyńska podzieli się w czasie spotkania swoim świadectwem zawierzenia. Beata Malec Suwara /Foto Gość

Najbliższe spotkanie odpędzie się tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca, 28 grudnia, w Tarnowie, w bursie przy ul. Rejtana 10. Jest otwarte dla wszystkich kobiet, różnych stanów, w różnym wieku. Tytuł spotkania to „Zawierzenie Maryi”. Temat zawierzenia Maryi poprowadzi Magdalena Kleczyńska, która podzieli się swoim świadectwem przeżytego niedawno oddania. Będzie bardzo osobiście, kobieco i maryjnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama