Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wola Mielecka. Historyczna Pasterka

Pierwsza Msza św. w nowym kościele została odprawiona o północy w uroczystość Bożego Narodzenia.

Parafia Opatrzności Bożej w Woli Mieleckiej przeżywała w uroczystość Bożego Narodzenia historyczny moment wejścia do nowego kościoła i celebracji pierwszej Mszy św. Eucharystii o północy przewodniczył wywodzący się z Woli Mieleckiej ks. prał. dr Piotr Bajor, archidiakon kapituły kolegiackiej św. Mateusza w Mielcu, pracujący na co dzień w Kongregacji Edukacji Katolickiej w Watykanie.

Eucharystii przewodniczył ks. prał. Piotr Bajor z Watykanu.   Eucharystii przewodniczył ks. prał. Piotr Bajor z Watykanu.
Mariusz Kawalec

W homilii ks. prał. Bajor połączył m.in. wezwanie „Pójdźmy do Betlejem” z historią budowy kościoła parafialnego w Woli Mieleckiej.

- Pierwsza Eucharystia w nowej świątyni to efekt działań, które są odpowiedzią księdza proboszcza i parafian na anielską wieść o narodzeniu Zbawiciela. Jest to również wyraz naszej wdzięczności naszym przodkom, którzy nauczyli nas miłować Kościół, dawali nam przykład wiary wędrując na Mszę św. do Mielca lub Książnic, by znaleźć się w duchowym Betlejem i tu, na swojej ziemi, adorować Boga. Wdzięczni naszym przodkom starajmy się, aby ta nowa świątynia nigdy nie była pusta. Troszcząc się o jej piękno zewnętrzne, przekazujmy następnym pokoleniom skarb wiary, nadziei i miłości, aby nasi następcy mieli odwagę bycia solą ziemi i światłem świata - mówił kapłan.

Galerię zdjęć i film z Pasterki znajdziecie TUTAJ. O kościele i parafii w Woli Mieleckiej pisaliśmy w:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama