Nowy numer 3/2021 Archiwum

Podchodzimy do Jezusowego żłóbka blisko...

...by zaglądnąć w szczere oczęta Dzieciątka i ujrzeć w nich Miłość, która zrodziła się dla świata.

Mała parafia pw. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie Folwarku, powitała Jezuska w zaciszu grudniowej stajenki tradycyjną żywą szopką.

Zakończyła się adwentowa podróż, przez którą, wraz z prymasem tysiąclecia, kardynałem Stefanem Wyszyńskim, przeprowadził nas proboszcz parafii ks. Franciszek Niemiec. Stanęliśmy przy ubogim betlejemskim żłóbku, dając pokłon tradycji. Bóg zniża się do człowieka, nie onieśmiela go, wybiera ubóstwo i ciszę.

Podchodzimy do Jezusowego żłóbka blisko...   Modlitwę przy żywej szopce poprowadził miejscowy proboszcz ks. Franciszek Niemiec. Małgorzata Miczulska

Chociaż wierzymy szczere w cud narodzin Boga pod ludzką postacią, to przekornie powątpiewając, szukamy namacalnych, skrawków obecności Mesjasza na Ziemi. Chociaż to nie najważniejsze, by sceny związane z narodzeniem Jezusa przedstawić realnie, obrazowo i rzeczywiście, zapraszając do odegrania niezwykłych ról parafialną rodzinę z dzieciątkiem. Chociaż nie ma to związku ze szczerym i prawdziwym przeżyciem Świąt, to jednak potrzeba serca i chęć podzielenia się trudem pracy, twórców z widzami, każe parafianom i gościom  nadpopradzkiej, malowniczej krainy skierować swe kroki do stajenki.

Podchodzimy do Jezusowego żłóbka blisko...   Chociaż wierzymy szczere w cud narodzin Boga pod ludzką postacią, to szukamy namacalnych skrawków obecności Mesjasza na Ziemi. Małgorzata Miczulska

Ile to już razy Chrystus rodzi się w nas na nowo? Budzi w sercach, zaprasza do szczerości, miłości i przebaczenia. Każe w swym bezbronnym dziecięctwie  radować się prawdziwie i umieć odnaleźć w niełatwych chwilach życia skrawki otuchy i pocieszenia.

Chociaż wszyscy oczekujemy czegoś od życia,  to tej niezwykłej grudniowej nocy uczymy się postawy dawania, szczególnie wtedy, gdy mamy niewiele. Podchodzimy do Jezusowego żłóbka blisko, by zaglądnąć w szczere oczęta Dzieciątka, i ujrzeć w nich Miłość, która zrodziła się dla świata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama