Nowy numer 07/2020 Archiwum

Caritas i seniorzy

W Tarnowie i Starym Sączu w świątecznym klimacie spotkali się uczestnicy programów pomocowych CDT.

Koniec roku to finał drugiej edycji programu "Na codzienne zakupy" oraz projektu "Senior Caritas", które Caritas Diecezji Tarnowskiej realizowała we współpracy z Caritas Polska.

Spotkania przy wigilijnym stole, które odbyły się w Tarnowie 20 grudnia i w Starym Sączu 21 grudnia, zgromadziły zarówno uczestników obydwu projektów, jak i wolontariuszy, którzy także bardzo często są już seniorami, a mimo to zapał, chęci i entuzjazm nie pozwalają im pozostawać biernymi. To właśnie oni w swoich parafiach, na miarę sił i możliwości, organizują różne formy działania, aktywizując inne starsze osoby, które z różnych względów są lub czują się samotne i opuszczone.

Jedno ze spotkań odbyło się w tarnowskim "Bristolu".   Jedno ze spotkań odbyło się w tarnowskim "Bristolu".
Archiwum CDT

Eucharystia w kaplicy domu rekolekcyjnego Opoka, wspólne kolędowanie wraz z dziecięcym zespołem "Promyczki Dobra" z Nowego Sącza, łamanie się opłatkiem, życzenia ks. Zbigniewa Pietruszki, dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej, wigilijny posiłek oraz drobne gwiazdkowe podarunki wprowadziły wszystkich w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama