Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pierwsze dziecko urodzone w 2020 w powiecie tarnowskim to Tymon z Chojnika

Przyszedł na świat 15 minut po przywitaniu nowego roku w Centrum Zdrowia Tuchów.

Już wiadomo, że pierwsze dziecko mieszkańców Chojnika będzie miało na imię Tymon. Na Porodówkę Nowej Generacji w Tuchowie mama chłopca - pani Justyna - wraz z mężem trafiła w ostatni dzień 2019 roku przed 20.00. Poród odbył się siłami natury. Mama w celu łagodzenia bólu korzystała z gazu wziewnego, składającego się z tlenu i podtlenku azotu. Gaz nazywany rozweselającym nie eliminuje bólu, jednak znacznie zmniejsza jego odczuwanie. Co ważne, kobieta może sama dawkować jego użycie i podejmować decyzję o tym, kiedy zażyć kolejną dawkę.

Tymon otrzymał po urodzeniu 9 punktów w skali Apgar. Ma 52 centymetry i waży 2 800 gram.

- To niezapomniane uczucia i ważna pomoc dla żony. Polecam wszystkim przyszłym tatom wsparcie partnerek podczas porodu. Wrażenia są nieporównywalne z czymkolwiek innym - tak o swojej obecności podczas porodu mówi pan Tomasz, tata chłopca.

Rodzice Tymka wybrali Tuchów na miejsce porodu ze względu na dobre opinie na temat Porodówki Nowej Generacji w swoim środowisku. Przypomnijmy, że Centrum Zdrowia Tuchów realizuje program Dobry Początek. Dzięki niemu już podczas ciąży przyszłe mamy, w ramach bezpłatnych,  nieinwazyjnych badań prenatalnych, mogą się upewnić, że dziecko rozwija się prawidłowo.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama