Nowy numer 07/2020 Archiwum

Bocheniec. Patrzyli na Nowy Rok z góry przejdź do galerii

Mieszkańcy Jadownik i goście z różnych stron diecezji witali pierwszy dzień 2020 roku u św. Anny.

Jak co roku, 31 grudnia o godz. 21 spod kościoła parafialnego w Jadownikach ruszyła pielgrzymka na Bocheniec. Tam o godz. 22.15 rozpoczęła się uroczysta Msza św., a zaraz po niej, przed kościołem pw. św. Anny każdy mógł poczęstować się pysznym bigosem lub barszczem z uszkami. Była również gorąca zimowa herbata i kolędy śpiewane przy ognisku.

Na modlitwę i kolędowanie przyjechali mieszkańcy z różnych stron diecezji.   Na modlitwę i kolędowanie przyjechali mieszkańcy z różnych stron diecezji.
Wojciech Mróz

O północy rozpoczęły się pokazy fajerwerków, a - zważając na lokalizację - każdy obecny na Bocheńcu miał widok na całą okolicę. Mieszkańcy Jadownik oraz spora liczba przyjezdnych gości wzięli udział w tym, już tradycyjnym, wydarzeniu, świętując wspólnie początek Nowego Roku.

Kolędy przy ognisku, a wokół i w dole fajerwerki.   Kolędy przy ognisku, a wokół i w dole fajerwerki.
Wojciech Mróz
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama