Nowy numer 08/2020 Archiwum

O wierności Boga, człowieczeństwie Jezusa, pokorze Maryi i odnawiającej nadziei

Biskup Andrzej Jeż w Nowy Rok przewodniczył Mszy św. w tarnowskiej katedrze.

W noworocznej homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż mówił o wierności Boga temu, co człowiekowi obiecał, o człowieczeństwie Jezusa, który żył w konkretnym, nie iluzorycznym świecie, ale także o wierze, milczeniu i pokorze Maryi, która jest dla nas wzorem przyjęcia Syna Bożego.

Hierarcha porównał rozpoczynający się rok do Dzieciątka Jezus, owiniętego w pieluszki, leżącego w żłóbku, bezbronnego, potrzebującego opieki, a z drugiej strony mającego w sobie moc Boga i pokłady wielkiej nadziei.

Biskup także dołączył się do życzeń Bożego błogosławieństwa z dzisiejszego I czytania „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”.

Całości noworocznej homilii biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża posłuchasz tutaj:

bp Jeż - Stary świat różnych ideologii zaczyna się rozsypywać / homilia na Nowy Rok 2021
Diecezja Tarnowska

Więcej przeczytasz na Portalu Diecezji Tarnowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama