Nowy numer 4/2021 Archiwum

Dziś w Koszycach Wielkich Wieczór Przemienienia

Z inicjatywy tamtejszego Bractwa i miejscowego proboszcza przez cały 2020 rok trwać tu będzie nieustająca modlitwa do Jezusa Przemienionego.

Nieustająca modlitwa Nowenną do Przemienienia Pańskiego w parafii w Koszycach Wielkich rozpoczęła się już w ubiegłym roku. Przez 9 dni każda z zadeklarowanych osób codziennie modli się, zawierzając siebie Jezusowi Przemienionemu, w intencjach parafii, diecezji i V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

- Kiedy w tym roku wystawiliśmy listę do zapisów, zapełniła się błyskawicznie. Zdarza się również, że w kolejnych 9 dniach modlić się będzie nie jedna, ale więcej osób - mówi ks. Paweł Płatek, miejscowy proboszcz, który wraz z tamtejszym Bractwem Przemienienia Pańskiego zainicjowali nieustającą nowennę.

Dziś w Koszycach Wielkich Wieczór Przemienienia   Ks. Paweł Płatek, proboszcz w Koszycach Wielkich. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Kult Pana Jezusa Przemienionego trwa w koszyckiej parafii od 21 kwietnia 1981 roku, czyli od chwili, gdy ks. prał. dr Karol Dziubaczka zamienił garaż na kaplicę mszalną i odprawił w niej pierwszą Mszę św. Przy tej kaplicy 17 lipca 1981 roku została erygowana parafia, która otrzymała wezwanie Przemienienia Pańskiego. Kościół ulokowany na wzniesieniu nawiązuje do góry Tabor.

Dokładnie 26 kwietnia 2004 roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Kazimierza Bonarka powstał komitet założycielski Bractwa Przemieniania Pańskiego. Jego statut zatwierdził w czerwcu 2004 roku ówczesny biskup tarnowski Wiktor Skworc. Celem Bractwa Przemienienia Pańskiego jest doprowadzenie do przemiany życia, polegającej na odnowie moralnej, religijnej, do przeniknięcia życia ludzkiego duchem ewangelicznego prawa miłości, sprawiedliwości i pokoju.

- Aby tak było, musimy więcej się modlić i adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie, wierząc, że z kim przestajesz, takim się stajesz - uważa ks. Paweł Płatek.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca w kościele w Koszycach Wielkich odbywa się tzw. Wieczór Przemienienia. Rozpoczyna się o godz. 16.40 Godzinkami o Przemienieniu Pańskim, następnie jest Msza św., nowenna i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Modlitwę wprowadzającą prowadzi w tym miesiącu Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, potem jest czas na adorację w ciszy do godz. 21. Wieczór Przemienienia kończy się apelem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama