Nowy numer 4/2021 Archiwum

Brzesko. Inwestycja w małżeństwo przejdź do galerii

W brzeskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego rozpoczął się 3 stycznia trzeci cykl "Spotkań dla zabieganych".

Gościem pierwszego z 7 cotygodniowych spotkań był biblista ks. dr hab. Piotr Łabuda. - Mówię o tym, jak czytać Pismo Święte i co ta lektura może dać małżonkom, rodzinie. Na pewno, mimo że miewamy niewiele czasu, warto go znaleźć, zwłaszcza że nie trzeba go wiele na wspólne czytanie, na modlitwę Pismem Świętym. Powiem może jeszcze inaczej: w zabieganiu musimy znaleźć czas na napełnianie się mocą Słowa, bo jeśli nie znajdziemy ani chwili, to bez tego, wcześniej czy później, padniemy - mówi ks. Łabuda.

Spotkanie z biblistą to był pierwszy przystanek "Spotkań dla zabieganych". W czasie kolejnych ponad 50 par małżeńskich (rekordowa liczba padła w tej trzeciej edycji) ma zaplanowane spotkania i prelekcje, świadectwa, m.in. Magdaleny Kleczyńskiej, Wacława Srebry, Krystyny Sobczyk, Sylwii i Witka Wilków.

- To 7 spotkań dla małżeństw o relacjach rodzinnych, zagrożeniach duchowych, problemach życia małżeńskiego, aż po wzrastanie w wierze - mówią Lucyna i Leszek Baniowscy, którzy koordynują wydarzenie. Uczestniczą w nim tacy, którzy szukają sposobu na naprawienie związku, tacy, którzy szukają umocnienia. Każdy coś dobrego ze spotkań wynosi. Aleksandra i Łukasz Szotowie przyjeżdżają z Krakowa. - Chcemy się rozwijać w jedności małżeńskiej i rozwijać w wierze. Małżeństwo jest darem bezcennym i nie warto na nim oszczędzać, dlatego chcemy sobie ofiarować właśnie ten czas - mówią.

Ksiądz Wojciech Werner, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego, cieszy się, że udaje się budować wspólnotę. - To grupa małżeństw podobnych, o podobnym systemie wartości, podobnych pragnieniach ulepszania życia rodzinnego i małżeńskiego. Cenne jest to, że im zależy, że umieją wygospodarować czas, że chcą się spotkać, chcą posłuchać, ale i chcą podzielić się swoim doświadczeniem we wspólnocie innych małżeństw. To jest budujące. Oni sami budują żywy Kościół - mówi ks. Werner.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama