Nowy numer 4/2021 Archiwum

Ołpiny. Narodziłem się z miłości przejdź do galerii

Pod takim tytułem w kościele parafialnym odbył się bożonarodzeniowy koncert charytatywny, dzięki któremu udało się wesprzeć niepełnosprawne dzieci.

Koncert zorganizował samorząd gminy Szerzyny. – To już powoli staje się tradycją, że w okresie Bożego Narodzenia samorząd organizuje koncert, aby w sposób artystyczny uczcić to wydarzenie. Chcemy pokazać piękno tradycji kolędowania, śpiewania o Bożym Narodzeniu, a z drugiej pokazać to, co mamy znakomitego, a myślę choćby o orkiestrze dętej działającej przy OSP Żurowa, która w 2018 roku zdobyła tytuł najlepszej strażackiej orkiestry dętej w Polsce. Dlatego już trzy lata z rzędu organizowaliśmy takie koncerty. Dziś mamy 4. koncert bożonarodzeniowy – mówi Grzegorz Gotfryd, wójt gminy Szerzyny.

Gmina, w związku ogromnym zainteresowaniem dotychczasowymi koncertami, planuje, by podobne, choć z powodu innych okoliczności, wydarzenia odbywały się 3 razy w roku. – Chcielibyśmy w maju przygotować koncert papieski, a w listopadzie koncert patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości – dodaje wójt Gotfryd.

Koncert poprowadził zatem kapelmistrz orkiestry OSP Żurowa Michał Król. Zagrała orkiestra, a zaśpiewali soliści: Piotr Kita, znany z programu „Must be the music”, Aleksandra Tocka, półfinalistka Voice of Poland, Katarzyna Wnęk i Piotr Konieczny. Zaśpiewali także podopieczni Stowarzyszenia „Wszystkie Dzieci Nasze Są”.

– Staramy się dzięki otwartym ludzkim sercom czynić dobro. Obecnie mamy 60 podopiecznych, niepełnosprawnych intelektualnie, także fizycznie. Obchodzimy właśnie 5. rocznicę powstania stowarzyszenia, a środki, które uczestnicy koncertu zechcieli nam ofiarować, przeznaczymy na celem statutowe. Te cele to leczenie, rehabilitacja, wyjazdy, integracja – informuje Barbara Duran, prezes stowarzyszenia. Marzeniem członków stowarzyszenia jest wyjazd w tym roku na Europejskie Spotkanie Osób Niepełnosprawnych do Medjugoria.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama